"להעמיד לדין את זועבי על תקיפת שוטר"

ועדת הכנסת התכנסה לדון בהתפרעותה של ח"כ חנין זועבי שדחפה סדרנית, אך זה לא מנע מהח"כים לנהוג בנימוס. במהלך הדיון התפרץ ח"כ בן ארי לעבר ח"כ אורי אורבך ואמר לו: "אני לא צריך שתגן עלי, ליצן"

בעקבות התלונה שהגיש יו"ר הכנסת רובי ריבלין נגד ח"כ זועבי, התכנסה היום ועדת הכנסת לדיון במתקפה של זועבי על אחת הסדרניות ממשמר הכנסת.

ח"כ זועבי סיפרה בשיחה עם חדשות 2 כי עוד טרם הדיון, היא נפגשה עם הסדרנית, מסרה לה את מכתב ההתנצלות וביקשה את סליחתה. לאחר שנקטה בצעדים אלו, החליטה שלא להגיע לדיון בעניינה.

אולם נושא הדיון לא סייע לחברי הוועדה לנהוג בנימוס זה לזה, ובמהלך הדיון התפרץ ח"כ מיכאל בן ארי לעבר ח"כ אורי אורבך וקרא לעברו - "אני לא צריך שתגן עלי, ליצן".

ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) אמר במהלך הדיון: "ח"כ זועבי ניסתה להביא את הרוח האלימה ששררה על המרמרה למליאת הכנסת, היא נהגה באלימות ובברוטליות כלפי סדרניות הכנסת ולכן יש להעמידה לדין כאילו תקפה שוטר בעת מילוי תפקיד".

בתגובה לתלונה שהוגשה, כתבה זועבי למנכ"ל הכנסת, כי "לא היה צורך לפגוע בגופי על ידי הפעלת כוח מיוחד שלא היה מוצדק להפעילו, במיוחד שלא הבעתי שום מילה או תנועת גוף המעידה על סירובי לצאת מהאולם".

בגלל המרמרה: זועבי הושעתה מוועדות הכנסת

רק אתמול החליטה ועדת האתיקה של הכנסת להטיל סנקציות על ח"כ זועבי בעקבות השתתפותה במשט לעזה בשנה שעברה. על ח"כ זועבי ייאסר לנאום במליאה ולקחת חלק בוועדות הכנסת עד לתום המושב הנוכחי בעוד שלושה חודשים.

בתגובה לעונש אמרה זועבי כי הוא נובע מרדיפה פוליטית. "כרגע, בכנסת יש רוב ימני שעכשיו רוצה לקבוע את כללי המשחק. לפני שנה החליטו לחכות לחוות דעתו של היועץ המשפטי, אבל עכשיו פתאום זה השתנה ולא מחכים לו", אמרה ח"כ זועבי. "יש לי חסינות בשביל להגן על עצמי, ועם כל הכבוד לוועדת האתיקה, לא היא זו שתקבע מה חוקי ומה לא - אלא בית המשפט".