פרס למשפחת שליט: "גלעד יחזור, אני אופטימי כתמיד"

נשיא המדינה שמעון פרס ערך היום ביקור ראשון במאהל המחאה של משפחת שליט. "אני משוכנע בכל נפשי שגלעד יחזור", אמר פרס לבני הזוג שליט. "הפעל את השפעתך כדי להחזיר אותו", ענו לו בני הזוג שליט

פרס ושליט, הבוקר במאהל המחאה (לע"מ)

לראשונה מאז נחטף גלעד שליט על ידי החמאס, ערך היום נשיא המדינה שמעון פרס ביקור במאהל המחאה של בני המשפחה בירושלים. "גלעד יחזור הביתה", הבטיח פרס לבני הזוג ולחץ את ידם בחמימות.

בצאתו מהפגישה אמר פרס לכלי התקשורת הרבים שהיו בחוץ כי הוא מרגיש את עצמו בצידה של המשפחה. "אני לא מולם. אני לא נגדם. אני איתם", אמר פרס הנרגש.

נשיא המדינה הוסיף: "אומרים עלי שאני אופטימי, אז אני אופטימי גם הפעם. אני משוכנע בכל נפשי שנראה את גלעד חי ובריא בביתו". אביו של גלעד, נועם שליט, אמר בתום הפגישה עם פרס כי ביקש מהנשיא להפעיל את כובד משקלו כדי שבנו אכן יחזור לחיק משפחתו.

אביבה לבנה: "רוצה להרגיש את חזי שואף אוויר"

לכבוד ליל הסדר המתקרב, פרסמה הבוקר אביבה שליט בידיעות אחרונות מכתב לבנה, שלא יוכל להסב עם משפחתו לשולחן הסדר.

"לפעמים, כשהימים מתארכים, אני מכוונת את מבטי אל הפתח של האוהל. לפתע, מתוך עצלות הצהריים, ימלא האוהל אנשים ושמחה. 'זה נגמר, אביבה', הם יאמרו לי - 'גלעד חוזר הביתה", היא כותבת במכתבה.

עוד כותבת אביבה שליט במכתבה לבנה שלא יזכה לקרוא אותו: "אז אני אחייך וארגיש את חזי שואף אליו אוויר, כאילו לא נשמתי עד הרגע הזה. לפעמים החיזיון כה מוחשי עד שאני מוצאת את עצמי כך, פתאום שמחה, אל מול פתח האוהל. אבל הוא ריק".

את מכתבה מסיימת אביבה בבקשה אל ההמונים: "כאשר תשבו סביב שולחן הסדר, עצרו לרגע וזכרו את גלעד, בן ישראל אחד ויחיד שנשאר מאחור. שכבר חמש שנים נטוש בבדידותו וחי חיי מרורים".

המתווך לשחרור שליט: דוד מידן

אתמול בערב נפגשו בני הזוג שליט עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, לראשונה מזה תשעה חודשים. ראש הממשלה הציג בפני בני הזוג את המתאם החדש למשא ומתן לשחרור שליט, בעקבות פרישתו של חגי הדס - דוד מידן, ראש אגף בכיר במוסד שאינו מוכר לציבור.

מידן משרת במוסד מזה שנים ארוכות והיה מעורב בפעילויות רבות של המוסד בהן גם פעולות הנוגעות לשחרורו של גלעד שליט.

בתום הפגישה עם ראש הממשלה אמר נועם שליט: "הוזמנו לביתו של ראש הממשלה לשיחת עדכון. נאמר לנו שיש עדכונים על מינוי המתאם. המאמצים נמשכים - אבל תוצאות אין. במבחן התוצאה לא רואים שום תוצאות, ראש הממשלה מודה שבמבחן התוצאה לא מתרחש שום דבר ולא מתקדם שום דבר".

"אנחנו הבענו את מחאתנו ואת תסכולנו, ששנים רבות שתי ממשלות לא מצליחות להחזיר את גלעד הביתה", אמר נועם והמשיך: "למרות שנאמר לנו שנעשים מאמצים רבים לשחרורו. ראש הממשלה הסכים איתנו שבהיעדר תוצאה כל הדברים האחרים לא עוזרים לי".

חמאס: שחרור שליט - בתנאים שלנו

הבוקר הבהירו בחמאס כי גם עם מינוי המתווך החדש לא ישתנו התנאים לשחרור החייל החטוף גלעד שליט.

"לחצים מצד ישראל על תנועת חמאס לא יביאו לשחרור גלעד שליט", הדגיש היום חבר ההנהגה המדינית של חמאס, מחמוד א-זהאר. לדבריו, העסקה לשחרור החייל החטוף תצא לפועל רק על פי התנאים אותם דרש חמאס בתחילת המשא ומתן, והוא קרא לישראל להיענות להם.

בהכנת הידיעה השתתף כתבנו יוסי זילברמן