"היה צריך לחכות עם מינוי המפכ"ל"

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס נאם הבוקר בכנס היובל ללשכת המבקרים הפנימיים, זאת על רקע דברי הביקורת שהשמיע על מינויו של ניצב יוחנן דנינו לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא. "היה צריך להמתין לבדיקת משרדי", אמר

הבוקר נפתח בבנייני האומה בירושלים כנס יובל ה-50 ללשכת המבקרים הפנימיים של ישראל. בכנס נאם מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס. הכנס הועבר בשידור חי בערוץ החדשות.

נאומו של לינדנשטראוס מגיע אחרי הכרזתו של השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' על מינוי המפכ"ל הבא של המשטרה, ניצב יוחנן דנינו. סמוך לאחר המינוי אמר לינדנשטראוס כי הוא מביע צער על כך שהשר הכריז על מינויו של דנינו עוד בטרם פורסמו ממצאי בדיקת המבקר באשר לפרשת חיסול סוכני המשטרה הסמויים בשנת 2006.

המבקר על השריפה בכרמל: הדוח יושלם בהקדם

"היה מקום לכבד את בקשתי ולהמתין לסיום הבדיקה שאני מקיים", אמר המבקר בהתייחס למינויו של ניצב יוחנן דנינו לתפקיד המפכ"ל. "הבדיקה תושלם תוך תקופה קצרה מאוד, אך איני רוצה לנקוב בזמן", הוסיף.

המבקר גם התייחס לבדיקת הטיפול בשריפת הענק בכרמל. "יש להניח כי הדוח על השריפה בכרמל ישלים את הדוח הקודם על שירותי הכבאות", אמר לינדנשטראוס.

גם נושאי פרשת גלנט ובועז הרפז ובדיקת ההשתלטות על המרמרה לא חמקו מנאומו של המבקר. "משרדי עוסק בגיבוש מסקנות חדשות בעניין המשט הטורקי ואף בפרשת הרפז", הודיע לינדנשטראוס מעל דוכן הנואמים.

בחודש הבא: דוח מקיף על פרקליטות המדינה

באשר למשרדו, תקף המבקר את הרעיון להקים מוסד מיוחד לביקורת על הפרקליטות. "תהיה זו טעות", טען והוסיף כי בתחילת החודש הבא יתפרסם דוח מקיף על טיפול הפרקליטות בתיקים הפנימיים, בכללם האזנות הסתר.

עוד אמר המבקר כי ישראל היא המדינה היחידה בעולם כיום שבו נציב תלונות הציבור הוא גם מבקר המדינה. "פריסת המשרדים של הנציב לתלונות הציבור היא אחת הסיבות להצלחת המוסד", אמר לינדנשטראוס.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק