ביקורת חריפה בש"ס: "איך הפכנו חבוטים ושנואים?"

המחלוקות בהנהגת התנועה צפות: שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס זועם על התנהלות התנועה וטוען כי הפסיקה לעסוק במאבקים חברתיים. "צריך לעשות חשבון נפש", הוא אומר בישיבת הסיעה. "אנחנו מנהלים את המאבק בשביל יהדות התורה - שיושבת בשקט מהצד". בכירים אחרים בתנועה: "יצרנו אנטיגוניזם כלפי התנועה"

ביקורת חריפה על התנהלותה של ש"ס - דווקא מתוך המפלגה: במהלך ישיבת הסיעה היום, מתח שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס ביקורת על התנהלות המפלגה, והביע תמיהה כיצד הגיעה התנועה לשפל כזה במעמדה בציבור. "צריך לעשות חשבון נפש איך הפכנו כל כך חבוטים ושנואים", הוא אמר.

"במקום יהדות התורה, אנחנו בש"ס מנהלים מאבקים על גיור, פטור משירות בצה"ל, הבטחת הכנסה, בית החולים ברזילי - בלי אף מאבק חברתי אחד גדול", המשיך אטיאס לתקוף. "זה כישלון שלנו".

מי יעמוד בראש ש"ס במערכת הבחירות הבאה?

בכירים אחרים בש"ס אומרים מזכירים הערב שלא בפומבי גם את הסערה סביב פרשת ילדי העובדים הזרים, וגם את העיסוק המופרז בפרשת חבר הכנסת "המורד" מהתנועה, חיים אמסלם. "כל הגורמים הללו יוצרים אנטיגוניזם כלפי התנועה", הם אומרים.

"ביהדות התורה יושבים ושותקים בצד - ואנחנו נלחמים בשבילה", הבהירו גורמים בתנועה. "צריך לחזור למאבק החברתי. להפסיק להיאבק רק על הגיור - ולהיאבק גם על הדיור". במקביל שבה היום גם לצוף השאלה מי יעמוד בראש ש"ס במערכת הבחירות הבאה - מתי שלא תהיה: אריאל אטיאס, אלי ישי - ואולי גם אריה דרעי.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק