ברק: המבחן האמיתי - סיוע לנפגעים

יומיים לאחר שכובתה שריפת הענק בכרמל, התכנסה מפלגת העבודה לישיבה בה עדכן היו"ר ברק בתכניות שיקום היערות והנפגעים. "אני מחבק את תושבי האזור, שעכשיו אנחנו במבחן האמיתי של לעזור להם", אמר ברק. צפו בדבריו

מפלגת העבודה התכנסה הערב לישיבה בבית ציוני אמריקה בתל אביב, בה עדכן בין היתר היו"ר ושר הביטחון אהוד ברק בתכניות השיקום לאחר שריפת הענק בכרמל ולגבי התפתחויות בנושא המדיני. את הדיון אנו העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

"ישראל כואבת 42 קורבנות גברים ונשים שנספו. אנשי שירות בתי הסוהר, שוטרים בכירים, כבאים ונער אמיץ וגיבור נספו כשבאו להציל חיים של אחרים", אמר ברק בפתח דבריו. "האסון התחיל מרשלנות, המשיך לאסון כבד של שריפת האוטובוס ומיד אחריו הירתמות של כל הגורמים במדינה כדי להתגבר על השריפה כמו שצריך להיות במקרה של אסון המוני. זה היה מחמם את הלב לראות המוני אזרחים, גופים מהמגזר השלישי, ארגוני התנדבות, אזרחים ורשויות שנרתמו בחום לב ונשמה גדולה".

"אני ביקרתי בבית אורן ובעוספיא, ראיתי מקרוב את ההרס ואת השריפה, ראיתי בקרוב את ההתמודדות של המנהיגות המקומית", אמר שר הביטחון והוסיף: "ראיתי את ראשי הערים שגילו יכולת ותושייה ומכאן אני רוצה לשלוח ברכה ולחזק את כולם".

"עכשיו המבחן האמיתי - לעזור לנפגעים"

ברק ציין גם את עבודתם של שרי העבודה במהלך האסון, וכן לעזרה הבינלאומית הגדולה. "אי אפשר להתעלם מהעזרה שהעניקו לנו הרבה מדינות, גם כאלה שביחסים בעייתיים איתנו. חומרים לעיכוב בערה ממצרים ומירדן, כבאיות של הרשות הפלסטיניים, שום מדינה לא יכולה בשריפות על כאלה להתמודד לבד".

"צה"ל השתתף בשיחות עם שרי חוץ והגנה ולא היה אחד שלא נרתם ומיד פעל כדי לסייע. מכאן אני שולח תנחומים של המשפחות שכואבות את האובדן שאין לו שיעור. אני מחבק את תושבי האזור, שעכשיו אנחנו במבחן האמיתי של לעזור להם", דברי שר הביטחון.

נתניהו פועל להקמת כוח אזורי בינלאומי

מוקדם יותר נודע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו פועל להקמת כוח אזורי בינלאומי לכיבוי שריפות. נתניהו שוחח עם שורה ארוכה של מנהיגים בהם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ראש ממשלת יוון, נשיא רוסיה, נשיא מצרים, מלך ירדן ומנהיגים נוספים במטרה להקים את הכוח המשולב שיילחם בשריפות. 

ראש הממשלה הודה למדינות שהשתתפו בכיבוי הדליקה בכרמל, ואמר כי שיתוף הפעולה נותן תקווה לאלו המבקשים שלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

תיעוד מצמרר: האוטובוס עולה בלהבות

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

41 הרוגים באסון הכרמל

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון