נתניהו יוזם שינוי נוסף בחוק הנאמנות

הסערה הציבורית והתגובות החריפות בעולם סביב הצעת "חוק הנאמנות" מביאות הערב את ראש הממשלה לפעול לשינויה: נתניהו הורה לשר המשפטים, יעקב נאמן להכין הצעת חוק ממשלתית חדשה בנושא. על פי ההצעה, תחול החובה להצהרת נאמנות למדינה יהודית ודמוקרטית גם על מתאזרחים יהודים על פי חוק השבות

הלחץ הציבורי עושה את שלו? ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט להורות על שינוי נוסף בחוק הנאמנות, במסגרתו תחול חובה להציר נאמנות למדינה יהודית ודמוקרטית - גם על מתאזרחים יהודים, על פי חוק השבות. נתניהו הורה הערב לשר המשפטים יעקב נאמן להכין הצעת חוק ממשלתית חדשה בנושא.

בשבוע שעבר אישרה הממשלה בישיבתה השבועית על שינוי בחוק האזרחות, כך שיחייב נאמנות למדינה יהודית ודמוקרטית. התיקון עבר ברוב גדול של 22 תומכים מול 8 מתנגדים. מי שהתנגדו לתיקון החוק הם שר הביטחון אהוד ברק וכן כל שרי מפלגת העבודה. בנוסף אליהם התנגדו גם מיכאל איתן, דן מרידור ובני בגין.

נתניהו: "בעולם מנסים לטשטש הקשר בין העם היהודי למדינתו"

"ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי ומדינה דמוקטית. יש כאלו בעולם המנסים לטשטש את הקשר הייחודי בין העם היהודי למדינתו, אך הקשר הוא נשמת אפנו ואין בלתו", אמר ראש הממשלה והוסיף: "כך גם הדמוקרטיה, אין מקום להטיף לנו על דמוקרטיה ונאורות. אין דמוקרטיה אחרת במזרח התיכון, אין מדינה יהודית אחרת בעולם. השילוב של שני אלה מבטא את ייחודה של מדינת ישראל, מי שרוצה להצטרף אליה, צריך להכיר בה".

התגובות לאישור התיקון לחוק כבר מעורר סערה, כצפוי, במערכת הפוליטית. יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, אמר כי "פעם אחר פעם הוכח כי סדר היום של ליברמן הפך לסדר היום של הממשלה כולה. דבר לא יחלץ את העבודה מהממשלה". ח"כ אחמד טיבי אמר כי "הממשלה הפכה לשוליה הנרצעת של ישראל ביתנו הפשיסטית, והוכיחה שוב כי המדינה אינה שוויונית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק