הכנסת 2010 - הגזענית בהיסטוריה

21 הצעות חוק גזעניות הוגשו השנה בכנסת, והיד עוד נטויה - כך עולה מדוח שפרסם המטה למאבק בגזענות. מדובר בעליה בחקיקה הגזענית מאז שנת 2008, אז הוגשו "רק" 11 הצעות חוק מפלות

המטה למאבק בגזענות פרסם היום את הדוח השנתי לפיו הכנסת הנוכחית היא הגזענית ביותר מאז הקמת המדינה. על פי הדוח הגיע השנה מספר הצעות החוק המפלות לשיא חדש.

"מעולם לא נראתה כנסת כזאת פעילה בהצעות מפלות וגזעניות נגד אזרחי המדינה הערבים", אמרו מחברי הדוח ליזי שגיא ועו"ד נידאל עותמאן. הדוח שמתפרסם זו השנה הרביעית ברציפות עוסק באלימות שהביאה למותם של אזרחים ערבים על רקע גזעני.

מחברי הדוח דורשים מראש הממשלה, משר המשפטים ומוועדת השרים לענייני חקיקה לפעול באופן מיידי נגד הגשת הצעות חוק מפלות וגזעניות. גם היועץ המשפטי לממשלה ונשיאות הכנסת לא חמקו מהביקורת הקשה שהופנתה בדוח.

מן הנתונים עולה כי השנה הוגשה 21 הצעות חוק מפלות וגזעניות, וזאת ביחס ל-12 בשנת 2009 ורק 11 ב-2008. הדוח פורסם היום לרגל ציון היום הבינלאומי למיגור כל תופעת הגזענות. יום זה הוכרח על ידי האו"ם בשנת 1966 בעקבות טבח שארפוויל ב-21 במרץ 1960, שבו נורו למוות 69 מפגינים שחורים על ידי כוחות המשטרה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק