פגישת לבני-מופז הסתיימה בכישלון

על רקע המתיחות המתגברת בקדימה, נפגשו יו"ר המפלגה ציפי לבני וח"כ שאול מופז לפגישה דחופה בארבע עיניים. מופז דרש להקדים את הפריימריז מיד, לבני אמרה שהיא מוכנה לדון בזה, אבל לא עכשיו. מופז וניצל את ההזדמנות לעקוץ את יריבתו: "אני מקווה שהפעם, לשם שינוי, היא תקשיב גם לקולות אחרים במפלגה"

נמשכת הטלטלה הפוליטית בקדימה: ח"כ שאול מופז נפגש בצהריים עם יו"ר המפלגה ציפי לבני, ודרש ממנה להקדים את הבחירות לראשות המפלגה ולערוך אותן בחודשים הקרובים כדי "לאחד את השורות".

בסיום השיחה בארבע עיניים עקץ שוב מופז את לבני והבהיר כי היחסים ביניהם מתוחים מתמיד. "אני מקווה שהפעם, לשם שינוי, היא תקשיב גם לקולות אחרים", הדגיש.

בתגובה לדרישתו של מופז להקדים את הפריימריז במפלגת קדימה הודיעה לבני, כי היא מסכימה לדון עימו בבקשה. לבני הוסיפה ופנתה אל מופז בבקשה כי יצטרף אליה במאבק למניעת פילוג המפלגה.

מועצת קדימה תתכנס

אחר הצהריים תתכנס מועצת קדימה לישיבה שנקבעה מראש על רקע המשבר במפלגה ופרישת חברי כנסת, שהחלה כבר אמש עם הודעתו של אלי אפללו. השר לשעבר בישר ללבני כי החליט לפרוש  מקדימה ולהקים סיעת יחיד, מאחר שאיבד את אמונו במנהיגותה.

מי שהתגייס לעזרתה של יו"ר האופוזיציה הוא גלעד שרון, בנו של מייסד קדימה אריאל שרון. גלעד התקשר אישית לחברי כנסת שעשויים לפרוש, וביקש מהם לא לעשות זאת - למען אביו.

לפני כינוס קדימה, תיפגש לבני עם ראש הממשלה נתניהו לפגישת עדכון שנדחתה כבר מספר פעמים, וזאת על רקע המתיחות הגוברת ביניהם. 

קראו את המכתב של רינה מצליח לציפי לבני