צפו במרידור עונה לגולש חדשות 2

השר לענייני מודיעין התראיין הערב לתכנית "פגוש את העיתונות", ובה התייחס לעניינים המדיניים הבוערים, אך לא שכח לענות גם לשאלותיכם הגולשים. הגולש אוהד כהן ביקש לברר עם השר מרידור איך הוא מתמודד עם פרשת שכר הטרחה מגאידמק. צפו בתשובת השר

אם מסתכלים על מספר השרים לנושאי ביטחון, מודיעין ואסטרטגיה אפשר היה להניח שנדע בדיוק לאן אנחנו הולכים מכאן. גם דן מרידור, אחד מהשרים שלוחשים על האוזן השמאלית של נתניהו, הגיע לממשלה עם תוכניות ברורות. בהתחלה זה עבד - השאלה היא מה יקרה עכשיו.

מרידור שבר הערב שתיקה ארוכה בראיון לתכניתנו "פגוש את העיתונות", בה התייחס לנושאים רבים בהתאם לשאלות הגולשים שנשלחו לחשבון הטוויטר ולדף האוהדים ב"פייסבוק" של חדשות 2. הגולש אוהד כהן שאל את השר: "איך את ה מסביר את הניסיון להעמיד אותך לדין משמעתי על ייצוג גאידמק?". בתגובה ענה מרידור כי מדובר בנושא נפרד לגמרי מפעילותו הפוליטית. "מדובר בהסכם שכר טרחה, דבר שיידון בתוך מוסדות לשכת עורכי הדין".

מרידור: כל אחד חושב שהוא הצודק

בנוסף התייחס מרידור לגילויי הסרבנות בצה"ל, ולאי הסתייגותו של הרב מלמד מהדברים: "אם נרשה שבשאלות מדיניות יקבעו הרבנים, נעבור מדמוקרטיה לתאוקרטיה", אמר. לדבריו, אם הצבא בישראל יהיה כמו בצבאות של כמה ממדינות ערב שם יש פלוגה לכל פלג פוליטי, "אוי ואבוי יהיה לנו", כלשונו. "צריך להיות ברור שחיילי צה"ל מקבלים את מרות הצבא", אמר.

"אם יהיה מצב שבו אנשים יגידו 'אנו לא מכבדים את החלטות הצבא' - אין לנו מדינה. אני מקווה מאוד שאיננו קרובים לנקודה הזאת". עוד אמר מרידור, כי ההתנתקות הוכיחה שלמרות ההתנגדות - ההחלטות המדיניות מבוצעות בהצלחה.

"אנחנו בחברה מאוד שסועה בה כל אחד חושב שהוא צודק. אם כל אחד יפעל לפי 'אלוהיו שלו' - אין לנו אפשרות לקיים את הביחד הישראלי. יש גבול שאסור לעבור אותו. לא ייתכן שאנשים יגידו שאת הפקודה הזאת אני לא מבצע, אלא אם מדובר בפקודה בלתי חוקית בעליל", דברי מרידור.

לצפייה בחלק הראשון של "פגוש את העיתונות"

לצפייה בחלק השני של "פגוש את העיתונות"

לצפייה בחלק השלישי של "פגוש את העיתונות"