השר בנט: "נוטה לתמוך בהגבלת כהונת רה"מ"

שר החינוך נפתלי בנט, שרק אתמול עוד היה טרוד במשבר הקואליציה, השיב על שאלות ח"כים במליאה והתייחס לסוגיית הגבלת כהונת ראש הממשלה: "הכוח משחית, זה כיוון מבורך ונעלה את זה לדיון בסיעה". כמו כן עקץ את הרצוג: "טוב שהתעוררת". צפו

הח"כים שואלים, השר עונה: מליאת הכנסת קיימה לפנות ערב (שני) לראשונה דיון "שעת שאלות" - יוזמה שבמסגרתה שואלים חברי הכנסת את שרי הממשלה שאלות - והם משיבים. השר הראשון שהתייצב מול חברי הכנסת הוא "כוכב" המשבר הקואליציוני האחרון - שר החינוך נפתלי בנט. השר התייחס למשבר הקואליציוני עם נתניהו וגם תמך באופן רעיוני בהגבלת כהונת ראש הממשלה. כמו כן תקף את ראש האופוזיציה הרצוג על התנהלותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח"כ מרב מיכאלי שאלה את בנט האם יתמוך בהצעת החוק שיזמה להגבלת כהונת ראש הממשלה לשתי קדנציות. בנט ענה שנטייתו חיובית ויבחן את הנושא: "זו נקודה חשובה מאוד. אני מסכים שכוח משחית, וכוח מוחלט ודאי משחית". בנט ציין את שינוי החקיקה האמריקני שהגביל את כהונת הנשיא לשתי קדנציות בלבד, והבהיר כי לא יתמוך בהחלת התיקון על נתניהו: "הנטייה שלי היא חיובית, אבל לא צריך לעשות דברים באופן רטרואקטיבי, זה לא הוגן. אנחנו נביא את זה לסיעה בימים הקרובים, אני חושב שזה דיון מבורך וכיוון מבורך".

את השאלה הראשונה לשר בנט הפנה יושב ראש האופוזיציה, חבר הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג, שבחר לשאול את בנט על עמדותיו בפרשת החייל היורה בחברון. בנט פתח את תשובתו בעקיצה אקטואלית: "אני מברך את יו"ר האופוזיציה, שעכשיו כשהפור נפל החליט להיות באופוזיציה. טוב שהתעוררת ונזכרת. חבל שלא אמרת לי קודם, יכולתי לנהל טוב יותר את המשא ומתן".

חבר הכנסת עופר שלח (יש עתיד) שאל את בנט בנוגע לפשרה של השר ליצמן על עבודת הקבינט ותהה האם "הפשרה היא לא בריחה?". בנט כצפוי הגן על הסדר הפשרה והוסיף: "אגלה לכם סוד, פתאום עכשיו יש לי שיחות עם ראש המל"ל, הוא קובע איתי פגישות".

תמיכה מפתיעה להגבלת כהונת רה"מ. מיכאלי (מרים אלסטר, פלאש 90)

"הזדמנות לקבל דין וחשבון מהשרים"

במסגרת שעת השאלות, שיזמו חברי הכנסת מרב מיכאלי וצחי הנגבי, על השרות והשרים להשיב לשאלות חברות וחברי הכנסת - שאלות שלא קיבלו מראש ולא הכינו להן תשובות. האופוזיציה תשאל 75% מהשאלות - והשאר יישאלו מהקואליציה. עוד במסגרת שעת השאלות, יתייצב גם ראש הממשלה פעם אחת במליאה, כבר בכנס הנוכחי, על מנת לענות לשאלות.

"זאת הזדמנות משמעותית לקבל מהשרים דין וחשבון על עבודתם ועמדותיהם", מסרה אחת היוזמות, ח"כ מרב מיכאלי. "גם ראש הממשלה, שמחזיק בתיקים רבים ונמנע מכל ראיון, יצטרך לעמוד במליאה ולהשיב לשאלות. החל בכנס הזה נתניהו והממשלה שלו יצטרכו לספק הרבה יותר תשובות לציבור".