"הרגשתי שקשה לי לצאת לרחוב"

במסגרת פרויקט מיוחד של חדשות 2 פנינו לכל חברות הכנסת ושאלנו אותן האם גם הן הוטרדו מינית. התוצאה הבלתי נתפסת: 28 מתוך 32 חברות כנסת הודו בפה מלא – לא רק שהוטרדו, אלא שהן עדיין מוטרדות. חלקן אף הסכימו לשבת מול המצלמה. הכתבה המלאה תשודר הערב במהדורה המרכזית

פרוייקט מיוחד של חדשות 2 חושף כי 28 מתוך 32 חברות כנסת הודו כי הוטרדו מינית ואף עדיין מוטרדות. חלקן הסכימו לשבת מול המצלמה ולספר את סיפורן בהן שרן השכל, רחל עזריה, גילה גמליאל, מירב בן ארי, איילת נחמיאס ורבין וקסניה סבטלובה. הכתבה המלאה תשודר הערב (ראשון) במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני יכולה להגיד שהייתה תקופה שמרוב ההטרדות המיניות שעברתי ברחוב, הרגשתי לפעמים שאני מתקשה לצאת לרחוב, מרוב שהמסתכלים עלי, לפעמים היו נוגעים לי בשיער ולפעמים היו באים אלי עם הצעות מגונות", מתארת ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני). "אנשים שאני לא מכירה, כשהסתובבתי ברחוב בירושלים כתלמידת תיכון".

"בשלב מסוים צבעתי את השיער לחום כהה כדי לא להתבלט, כדי שלא יסתכלו עלי", היא מוסיפה. "המיתוסים והסטראוטיפים המאוד שוביניסטים וגזעניים כלפי נשים שהן יוצאות ברית המועצות, זה גורם לתחושה שאני לא רצויה פה. אני מקבלת תשומת לב, אבל את תשומת הלב הלא רצויה".