הסכמה בנושא עונש מוות למחבלים

למרות שדרישתו לשנות את חוק עונש מוות למחבלים לא התקבלה, ליברמן עדיין יכול להתנחם בהישג לא מבוטל: תיקון צו בתי הדין הצבאיים. במסגרת התיקון, יידרש מעתה רוב של שני שופטים בלבד כדי לאשר עונש מוות, במקום רוב של שלושה שופטים כפי שהיה דרוש

הישג לליברמן: הסכמות בנושא עונש מוות למח (רויטרס)

לאחר ההודעה על מינויו הצפוי לשר הביטחון - הישג נוסף ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. כחלק מהמשא ומתן בינו לבין ראש הממשלה נתניהו על הצטרפותו לממשלה, סוכם כי יתוקן צו בתי הדין הצבאיים בנושא עונש מוות למחבלים. על פי התיקון, במקום רוב של שלושה שופטים, יידרש רוב של שני שופטים בלבד על מנת לגזור עונש מוות על מחבל.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שינוי חוק עונש מוות למחבלים היה אחת מדרישותיו של ליברמן על מנת להצטרף לממשלה, וההודעה על שינוי הצו מגיעה על רקע הדיווחים על הצעדים אחרונים לקראת סיום המשא ומתן וחתימה על הסכם.

הבוקר (חמישי) אמר שר התיירות יריב לוין בתום פגישתו עם ליברמן כי ככל הנראה יסתיים תהליך המו"מ עוד היום. "הייתה פגישה רצינית, עניינית ובאווירה מצוינת. רוב הנושאים מסוכמים", אמר לוין. "ישנן עדיין נקודות שמצריכות ליבון ונעשה זאת במהלך היום". גורם בכיר המעורה בפרטי המשא ומתן הבהיר כי עיקר המחלוקות בין הצדדים נוגע לסוגיות תקציביות. "אם יהיה סיכום מהיר מול האוצר יחתמו כבר היום", הדגיש.