"מגנים את מי שקטע את נאום רה"מ"

ראשי רשויות מהדרום הגיבו לתקרית שאירעה הבוקר במהלך נאומו של ראש הממשלה נתניהו בוועידת הנגב ותמכו בו. "בניגוד לפופוליזם מצד אותו קומץ, אנו מעידים כי נתניהו מוביל השקעות חסרות תקדים בדרום הארץ", כתבו ראשי הערים במכתב שנשלח ללשכת ראש הממשלה

ראשי רשויות בדרום הארץ מגנים את הקריאות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו: במכתב שנשלח הערב (שלישי) ללשכתו של נתניהו, טענו ראשי הרשויות - כולם חברי ליכוד - כי הם מסתייגים מהפעילים שהתפרצו הבוקר לנאומו בוועידת הנגב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מודים לראש הממשלה על השתתפותו בוועידת הנגב השביעית שהתקיימה היום בירוחם ומגנים את התנהגותם של כמה מאורחי הוועידה שניסו לקטוע את דבריו", נכתב במכתב.

"בניגוד לפופוליזם מצד אותו קומץ, אנו מעידים כי נתניהו מוביל השקעות חסרות תקדים בדרום הארץ: בתשתיות, תחבורה, דיור, סייבר וטכנולוגיה, חינוך ורווחה, בריאות ותעשייה - יותר מכל קודמיו", הוסיפו ראשי הרשויות.

בין החתומים. ראש העיר דימונה בני ביטון (פלאש 90)

"ממשלות ישראל בראשות נתניהו, לרבות הממשלה הנוכחית, משקיעות בדרום במעשים ולא בדיבורים", הם טענו. "נתניהו מזרים מיליארדים לטובת פרויקטים לאומיים והיסטוריים, דוגמת העברת בסיסי צה"ל דרומה והקמת קריית הסייבר בבאר שבע".

"מימוש חזונו של ראש הממשלה בדרום מביא לתנופת בנייה בדיור, למהפכה גדולה בתשתיות התחבורה, לייצור מקומות עבודה ולחיזוק התעשייה, העסקים והאקדמיה באזורנו", הם סיכמו. "אנו מחזקים את ידיו, ומברכים אותו בהמשך עשייה ברוכה למען הדרום ולמען מדינת ישראל".

כזכור, במהלך נאומו של נתניהו בוועידת הנגב הפריעו מספר פעילי סביבה מארגון "מגמה ירוקה" לדבריו ומחו על הכוונה לבנות יישובים חזקים בדרום על חשבון האוכלוסייה החלשה. "המחאה שלכם לא מרשימה אותי, איך אתם חושבים שמייצרים מקומות עבודה?", ענה נתניהו לתלונות.

מארגון "מגמה ירוקה" נמסר בתגובה: "ארגון 'מגמה ירוקה' הוא ארגון אקטיביזם. זו הדרך בה אנו מאמינים שיש לפעול על מנת לקדם את המטרות שלנו. אנחנו נפגשים עם חברי כנסת וראשי ערים, עורכים חוגי בית ומפגשים בקהילה, מופיעים בתקשורת וגם עושים רעש ומתפרצים לנאומים. זו מהותו של האקטיביזם. אנחנו לא רק מדברים - אנחנו פועלים. ובכל פורמט אפשרי, על מנת לקדם את המאבק שלנו במסגרת מדינה דמוקרטית. הדברים שנאמרו בוועידה לא היו דברים בעלמא. לא המצאנו נתונים, לא המצאנו מצוקות. הדרך שבה אנו פועלים אולי מעוררת מחלוקת, אבל על מהות המאבק אין ויכוח. הקמת יישובים חדשים תהרוס את הערים הקיימות.