עימות בסיעה: "לבני, את אורחת"

במהלך ישיבת סיעת המחנה הציוני דרשו מספר חברי כנסת לקיים בחירות לראשות המפלגה בקרוב. ח"כ אראל מרגלית מתח ביקורת חריפה על היו"ר הרצוג ואף כינה אותו ואת ח"כ כבל "מקס ומוריץ". בהמשך הטיח בלבני: "את בכלל אורחת כאן". הרצוג: "הגיע הזמן להתרומם מעל האינטרסים האישיים"

עימות חריף בישיבת סיעת המחנה הציוני סביב דרישתם של כמה חברי כנסת לקיים בחירות לראשות המפלגה בקרוב. במהלך העימות תקף חבר הכנסת אראל מרגלית את הנהגת המפלגה ואת חברת הכנסת ציפי לבני - "את בכלל אורחת כאן".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ח"כ מרגלית, פנה תחילה לחברי הסיעה ודרש מהם לקיים דיון בתוך המפלגה. "בקשתי כבר הרבה זמן דיון בתוך המפלגה וגם בתוך הסיעה", אמר מרגלית. "הפריימריז במפלגת העבודה משפיע גם על המחנה הציוני וגם על מפלגת העבודה".

מרגלית המשיך ותקף את סיעת המפלגה שלדבריו אינה מגיבה למצב הנוכחי במדינה. "בעוד שנתניהו מרסק את מדינת ישראל, אז מפלגת העבודה והמחנה הציוני נעלמים, כי אין תוקף למנהיגות שלא הולכת לבחירות". לדברי מרגלית במידה והמפלגה לא תלך לבחירות היא תהפוך למפלגה כמו "יאיר לפיד וכמו ליברמן".

ח"כ מרגלית

"אני מבין שיש 'שטיקים ודילים' בתוך הוועידה. אבל גם לסיעה הרחבה, כי זה משפיע על כולם, מגיע דיון בנושא הזה.  לדחות את הפריימריז בשנתיים זה להכניס את המפלגה לפריזר ולתת לנתניהו את המפתחות של המדינה".

חברת הכנסת ציפי לבני לא אהבה את הביקורת שהשמיע מרגלית והאשימה כי התנהלותו היא זאת שהורסת את המחנה הציוני לדבריה. "זה שכל יום מגיע הנה מישהו ממפלגת העבודה עם העניינים האישיים שלו ומתחיל לדבר".

בשלב זה קטע מרגלית את לבני ועבר לביקורת אישית נגדה מי שהצטרפה למפלגה במטרה להיות חלק מהרוטציה לראשות הממשלה. "הגברת לבני את אורחת במפלגה הזאת". זאת מפלגה בלי מנהיגות, מפלגה בלי תוקף". אמר חבר הכנבת הנסער כששאר חברי הסיעה מנסים להרגיעו ולדורש ממנו לחדול.