הרצוג לנתניהו: בוא למצעד הגאווה

לאחר שראש ממשלת קנדה הודיע כי יגיע למצעד במדינתו, קרא יו"ר האופוזציה לנתניהו "להתייצב, אופוזיציה וקואליציה יחד", במצעד שייערך ביולי בישראל. בכינוס של השדולה הגאה אמר הרצוג: "מגיע לכם ולכן לחיות בכבוד, להיות שווים ושוות לחלוטין"

(רויטרס, חדשות 2)

יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג בהצעה לראש הממשלה בנימין נתניהו: לאחר שראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו הודיע כי יצעד במצעד הגאווה בארצו בחודש יולי השנה, קרא היום (שלישי) הרצוג לרה"מ להגיע ולהשתתף לצידו במצעד שייערך בישראל בעוד שלושה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ראש ממשלת קנדה נתן היום דוגמא טובה לתמיכה בקהילת הלהט"ב", אמר הרצוג. "הוא הודיע שיגיע למצעד הגאווה בוונקובר. אני קורא לראש הממשלה להתייצב יחד איתי, אופוזיציה וקואליציה יחד". את הדברים אמר בכינוס של השדולה הגאה בכנסת, שהקדישה לראשונה יום דיונים מיוחד לזכויות קהילת הלהט"ב. בראש השדולה עומדות חברות הכנסת יעל גרמן מיש עתיד, מירב מיכאל מהמחנה הציוני ומיכל רוזין ממרצ.

"השבוע פורסמה באחד האתרים ידיעה מזעזעת: האלימות נגד חברות וחברי קהילת הלהט"ב עלתה השנה ב-80%", המשיך הרצוג וטען כי "האופוזיציה העלתה השבוע שישה חוקים שמטרתם לסייע ולהגן על קהילת הלהט"ב. הקואליציה בחרה לגרור רגליים, למסמס ולדחות את הדיון בחוקים החשובים האלה. לא נוותר עליהם ונילחם כי מגיע לכם ולכן לחיות בכבוד, להיות שווים ושוות לחלוטין". 

טרודו במצעד ב-2015 (רויטרס)

טרודו הודיע לפנות בוקר כי בכוונתו לצעוד במצעד הגאווה שייערך בטורונטו ביולי הקרוב. בכך יהפוך טרודו למנהיג הקנדי הראשון להביע תמיכה מסוג זה בקהילה הגאה במדינה. את ההודעה פירסם דרך תמונה בעמוד הפייסבוק שלו ממצעד קודם בעיר, בה הוא נראה כשהוא יוצר לב בידיו. לתמונה צירף את הכיתוב "מצפה בקוצר רוח להיות שם שוב, הפעם כראש ממשלה".

מארגני האירוע, שייערך בשלושה ביולי, סיפרו כי מלבד טרודו יצעדו במצעד בכירי ממשל נוספים, בהם שר האוצר ביל מורנו, מושלת אונטריו קתלין וויין וראש עיריית טורונטו ג'ון טורי. עוד ציינו כי גם פליטים סוריים גאים צפויים לקחת חלק באירועי חודש הגאווה בעיר.

טרודו בן ה-44 השתתף בעבר באירועי גאווה במונטריאול, טורונטו ו-ונקובר בעת שכיהן כחבר פרלמנט וכמנהיג המפלגה הליברלית. הוא הביע בעבר תמיכה רבה בקהילה הגאה, ובשנה שעברה זכה לתשבחות ברשת כאשר הצטלם לצד חבר פרלמנט גאה, בן זוגו ובנותיהם.