יום המשפחה יחזור להיות יום האם?

שרת המשפטים איילת שקד מתכוונת להחזיר את היום המצוין מדי שנה ב-ל' בשבט ליום המוקדש לאימהות בלבד, זאת לאחר שהפך ליום המשפחה. היוזמה של שקד מגיעה בעקבות פניות רבות שהגיעו אליה, לאחר יום המשפחה שצוין השבוע

בקרוב: שוב יום האם? (רויטרס)

האם היום המוקדש למשפחה כולה יחזור להיות היום של אמא בלבד? בכוונתה של שרת המשפטים, איילת שקד, ליזום מהלך שישיב את היום שמצוין מדי שנה ב-ל' בשבט ליום האם, כפי שהיה נהוג בישראל משנות ה-50 ועד תחילת שנות ה-90, בטרם הפך ליום המשפחה - ולהשיב את המצב לקדמותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טרם ברור כיצד מתכוונת השרה שקד לעשות זאת, אולם היוזמה נולדה כתוצאה מפניות רבות שהגיעו לשקד לאחר יום המשפחה שצוין השבוע, בבקשה להשיב את היום להיות יום האם. השרה מתכוונת לפנות לגורמים המוסמכים על מנת לבדוק את האפשרות.

יום האם החל להיות מונהג בישראל בשנות ה-50 ביום פטירתה של הפעילה הציונית הנרייטה סאלד, שאף שלא הייתה אם, היוותה דמות אם לרבים מהילדים שעלו לארץ ישראל במסגרות שונות.

שרת המשפטים שקד (חדשות 2)


סאלד נפטרה למעשה ב-א' באדר, אולם בשנות ה-70, החליט משרד החינוך לקבוע את יום האם ב-ל' בשבט, המועד בו הוא מצוין עד ימינו. בשנות ה-90, כאמור, שונה יום האם ליום המשפחה - וכעת מבקשת השרה שקד להחזיר עטרה ליושנה.