סקר: אלה הציונים שמקבלים השרים

בטרם תמלא שנה לכינון הממשלה, סקר מיוחד בודק עד כמה שבע רצון הציבור מתפקוד השרים. מי קיבל את הציון הגבוה ביותר? כמה שרים קיבלו נכשל? ואיפה ממוקם ראש הממשלה?

ממי הציבור הכי מרוצה? (רויטרס)

בעוד כחודשיים תציין הכנסת שנה לכינונה ובינתיים עבר המשכן שינויים ותלאות. שרים התפטרו, חברי כנסת עזבו והממשלה ממשיכה להיאבק באופוזיציה עם רוב דוחק של 61 חברי כנסת. סקר מיוחד שערכו מינה צמח ומנו גבע למכון מדגם בודק מה חושבים אזרחי ישראל על תפקודם של שרי הממשלה מאז נכנסו לתפקידם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

מהסקר, שנערך באמצעות האינטרנט בקרב 705 מרואיינים במדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית המבוגרת בישראל כשטעות הדגימה היא 5.4, נשאלו המרואיינים עד כמה הם מרוצים מתפקודם של השרים.

בראש הטבלה נמצא שר הבריאות יעקב ליצמן עם 56.1%, שר התחבורה ישראל כץ ושר הביטחון משה יעלון חולקים את המקום השני עם 50.5% שביעות רצון.

השר ליצמן והשר כץ מובילים את הטבלה

על שרת המשפטים איילת שקד השיבו 46.9% מהמרואיינים כי הם מרוצים מתפקודה ושר החינוך נפתלי בנט חותם את החמישייה הראשונה עם ציון 45.5% שביעות רצון.

על רקע גל הטרור והמצב הביטחוני של התקופה האחרונה, ענו 38% מהמרואיינים כי הם מרוצים מהשר לביטחון פנים גלעד ארדן. משרת התרבות מירי רגב, שסיפקה לא מעט כותרות מאז שנכנסה לתפקיד מרוצים 37.8% מהמרואיינים ואחריה נמצא שר האוצר משה כחלון עם 37%.

ראש הממשלה נתניהו והשר דרעי סוגרים את הר

ראש הממשלה בנימין נתניהו נדחק לתחתית הטבלה כשרק 32.1% מהמרואיינים הביעו שביעות רצון מתפקודו ובמקום האחרון נמצא שר הפריפריה אריה דרעי עם 18.9% בלבד.