חוק השבת: מסתמנת פשרה בקואליציה

יוזם החוק ח"כ מיקי זוהר וח"כ רחל עזריה ידונו בפשרות שיאפשרו להביא לאישור הצעת החוק. על פי הכיוון המסתמן, הצעת החוק תכלול איסור על המסחר אך תאפשר הפעלת תחבורה ציבורית באזורים חילוניים

הקרב על השבת חוזר? חנות AM:PM (ארכיון) (דוד פרץ)

בעקבות הסערה שעוררה הצעת החוק הממשלתית שתוביל לסגירת עסקים למסחר שפתוחים בשבת, הוחלט לדחות את ההצבעה במליאה בניסיון לגבש הסכמות ופשרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר במגעים בין יוזם הצעת החוק המקורית ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) לח"כ רחל עזריה (כולנו) שהציעה חוק שבת משלה, ברוח אמנת גביזון-מידן. כדי שיצליחו להעביר את החוק עליהם להגיע לפשרה מכיוון שהם לא יכולים להתקדם לבד בקואליציה של 61 חברי כנסת בלבד.

במסגרת אותם מגעים עזריה מתכוונת להציע לזוהר לאסור את המסחר בשבתות, כפי שהוא מציע, כשהכוונה למרכולים, לחנויות ולקניונים. אבל מנגד היא מציעה להגדיל את אפשרויות הבילוי בשבתות וגם לאפשר תחבורה ציבורית.

זוהר הבהיר שהוא "מגיע לשיחות האלה בידיים נקיות ובלב חפץ". לצד זאת, הוא "לא מסכים לתחבורה ציבורית מטעם המדינה, אך מוכן לאפשרויות יצירתיות אחרות". בכולנו אומרים שהם מתכוונים לתחבורה ציבורית שיפעילו הרשויות המקומיות, במקומות שבהם יש צורך, מקומות חילוניים.