"דוחה דברי טראמפ, אך אפגש איתו"

הפגישה המתוכננת בין ראש הממשלה נתניהו למתמודד הרפובליקני דונלד טראמפ מעוררת סערה, אך בלשכתו של נתניהו מבהירים: הפגישה נקבעה לפני האמירות בגנות המוסלמים, ובהתאם למדיניות ברורה לפיה רה"מ ייפגש עם כל מתמודד שיבקש זאת

"נתניהו ייפגש עם כל מועמד" (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר הערב (רביעי) כי הוא דוחה את דבריו של התמודד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ, לפיהם יש לשלול כליל כניסת מוסלמים למדינה. "מדינת ישראל מכבדת את כל הדתות ושומרת בקפדנות על הזכויות של כל אזרחיה. בה בעת, ישראל נאבקת באיסלאם הקיצוני שתוקף מוסלמים, נוצרים ויהודים כאחד ומאיים על העולם כולו", נכתב בהודעה מטעמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים מתוכננים להיפגש בעת ביקור טראמפ בישראל בסוף החודש. לדברי לשכת נתניהו, הפגישה בין השניים נקבעה לפני כשבועיים - טרם ההתבטאויות. "ראש הממשלה קבע מדיניות אחידה להסכים לבקשות לפגישה עם כל המועמדים לנשיאות ארה"ב משתי המפלגות שבאים לישראל", הדגישו בלשכתו.

עוד נמסר כי מדיניות הדלת הפתוחה "אינה משקפת תמיכה במועמדים או בעמדותיהם, אלא מבטאת את החשיבות שראש הממשלה מייחס לברית האיתנה בין ישראל לארה"ב".

טראמפ. אמירות מעוררות סערה (רויטרס)
הפגישה המתוכננת בין נתניהו לטראמפ הובילה לביקורת בתוך משכן הכנסת, כאשר יותר מרבע מחברי הכנסת חתמו על מכתב הקורא לנתניהו לבטל את הפגישה. את המכתב יזמה ח"כ מיכל רוזין (מרצ), וחתמו עליה גם נציגים הן מהאופוזיציה והן מהקואליציה.

"בעוד שברחבי העולם מנהיגים מגנים את דבריו הגזעניים והמקוממים של המועמד הרפובליקני לנשיאות, נתניהו מעניק לו חיבוק חם", נימקה רוזין את המהלך. "פגישתם בסוף החודש נותנת גיבוי לאמירותיו הגזעניות, ובכך ביזוי אופייה הדמוקרטי של מדינת ישראל וכן פגיעה באזרחיה המוסלמים".