יום לפני ההשבעה: המפכ"ל שבר רגל

מחר אמור היה רוני אלשיך להיכנס לתפקיד, אך הוא נפצע ברגלו בעת שיצא מביתו ופונה לבית החולים שיבא תל השומר. אלשיך עובר כעת סדרת בדיקות במחלקה האורתופדית ובעקבות פציעתו נדחו אירועי כניסתו לתפקיד עד להודעה חדשה

התחלה צולעת בתפקיד החדש: הבוקר (ראשון), יום לפני שהוא מתחיל לפקד על משטרת ישראל, שבר המפכ"ל המיועד רוני אלשיך את רגלו בעת שיצא מביתו ואושפז בבית החולים שיבא תל השומר, שם הוא עובר סדרת בדיקות במחלקה האורתופדית. בעקבות הפציעה נדחה טקס ההשבעה של אלשיך ואירועי כניסתו לתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות פציעתו הודיעו במשטרה שאירועי כניסתו לתפקיד של המפכ"ל שתוכננו למחר נדחים לעת עתה עד להודעה חדשה. ניצב בנצי סאו ימשיך עד מועד זה בתפקידו כממלא מקום המפכ"ל.

בחודש שעבר אישרה הממשלה פה אחד את המלצתו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן למנות את אלשיך, סגן ראש השב"כ, למפכ"ל הבא. לפני כשבוע וחצי אישרה ועדת טירקל את מינויו לתפקיד.

אלשיך, בן 52 נשוי ואב לשבעה, מתגורר במרכז הארץ. הוא כיהן בתקופה האחרונה כסגן ראש השב"כ ושימש גם כממלא מקום ראש השב"כ. בעבר שירת בחטיבת הצנחנים של צה"ל ובתפקידו האחרון כיהן כסגן מפקד גדוד 50.

בתחילת החודש שעבר התכנסה ועדת טירקל לדיון מיוחד במינויו של אלשיך. בניגוד למועמד הקודם גל הירש, שהבדיקה בעניינו התארכה, תוך שעות ספורות הודיעה הוועדה כי "אין מניעה למנות את רוני אלשיך לתפקיד המפכ"ל".