השרה רגב יוזמת: "לשלול ממחבלים ייצוג משפטי על חשבוננו"

בעקבות גל הטרור, שבחלק מהמקרים בוצע על ידי אזרחים ישראלים, קוראת שרת התרבות למנוע מהמחבלים ייצוג משפטי מטעם הסניגוריה. "כיום ישראל מממנת מכספי הציבור את ייצוגם המשפטי של המרצחים", הדגישה בפנייה לשרת המשפטים

"שהמחבלים יממנו ייצוג בעצמם". רגב (מרים אלסטר / פלאש 90)

פרסום ראשון: שרת התרבות והספורט מירי רגב מקדמת יוזמה לשלילת ייעוץ משפטי של הסניגוריה הציבורית על חשבון המדינה למחבלים. במכתב ששלחה אמש (שני) לשרת המשפטים איילת שקד טענה רגב: "מחבלים צריכים לממן זאת מכספם הפרטי ולא מכספי האזרחים אותם הם מנסים לרצוח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"גבירתי השרה, מדינת ישראל חווה בימים אלו גל טרור רצחני אשר מאיים על ביטחונם של אזרחי המדינה", כתבה רגב, שציינה כי רוב המחבלים הם תושבי מזרח ירושלים וחלקם אף אזרחים בעלי תעודת זהות ישראלית, שזכאים לייצוג מהסניגוריה.

"בעוד ממשלת ישראל מקדמת צעדים חשובים נגד הטרור ביד אחת, היא מממנת מכספי הציבור את ייצוגם המשפטי של אותם מחבלים בדיוק", הוסיפה. רגב מחתה על כך שמדינת ישראל "מעמידה לרשותם את מיטב הסנגורים והמשפטנים בישראל לרבות מומחים שונים כמו פסיכיאטרים ופתולוגים".

תתמוך בהצעה? שקד (חדשות 2)

במכתב שיבחה רגב את היוזמות החדשות נגד גל הטרור שקידמה בין השאר שרת המשפטים - בהן שלילת קצבאות, החמרת הענישה והריסת בתים - אך טענה כי יש למנוע מצב בו המדינה מספקת סיוע משפטי למחבלים ו"הפרדוקס הזה חייב להיפסק".

"אני ערה לחשיבות הייצוג במדינת חוק דמוקרטית, אך מחבלים צריכים לממן זאת מכספם", הדגישה. רגב ביקשה משקד לעגן את הנושא בהוראת שעה כדי למנוע ממחבלים ומרצחים סיוע משפטי על חשבון אזרחי מדינת ישראל.