מחאה "גאה" בפייסבוק של סמוטריץ'

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) אמנם גינה את התקיפה האלימה במצעד הגאווה, אך הגולשים לא שכחו את "מצעד הבהמות" מעברו. ביממה האחרונה הוצף עמוד הפייסבוק שלו בתמונות של זוגות גאים, למחאה צבעונית במיוחד

ח"כ סמוטריץ', ארכיון (פלאש 90)

ימים מתוחים מאוד עוברים על הקהילה הגאה בישראל בעקבות האירועים האלימים שנרשמו במצעד הגאווה בירושלים ביום חמישי האחרון. בזמן שחלף בחרו רבים מהם למחות בדרכים יצירתיות על היחס כלפי הקהילה, וביממה האחרונה הופנתה האש לעבר ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי, למפגן מחאה צבעוני במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוטריץ', שגינה את המקרה, הביע בעבר דעות המתנגדות לקהילה ואף ארגן את "מצעד הבהמות", שבמהלכו הצעיד בעלי חיים לפני כ-9 שנים, כמחאה על מצעדי הגאווה. מאז הוא התנצל על כך, אך הגולשים כך נראה - לא שכחו.

ביממה האחרונה הוצץ עמוד הפייסבוק של חבר הכנסת בתמונות אינטימיות של זוגות גאים. עוד ועוד גולשים פרסמו בעמוד שלו תמונות ותגובות של גברים ונשים מתנשקים זה עם זה, אוחזים ידיים ומניפים את דגל הגאווה.

מחאה צבעונית (פייסבוק)

עם זאת יש לציין כי סמוטריץ' עצמו גינה בתוקף את מעשיו של ישי שליסל, הדוקר ממצעד הגאווה ששב ופגע בצועדים, כפי שעשה לפני עשור. "אין אף דרך חיים המצדיקה חציית קו אדום ושימוש באלימות או פגיעה בנפש", כתב בטוויטר לאחר המקרה.

הפתעה בצאת השבת? (פייסבוק)

הוא הוסיף כי "אני מזועזע מנסיון הדקירה בירושלים ומאחל החלמה מהירה לנפגעים. זו לא דרכנו". דבריו ככל הנראה לא סיפקו את הגולשים, שעשויים להפתיע מאוד את הח"כ ברגע שייכנס לעמוד הפייסבוק שלו עם צאת השבת.

אחד הפעילים שפרסם תמונה בדף הפייסבוק סיפר לחדשות 2 Online: "אולי ככה, כשזה באמת יציק לו מול העיניים הוא יתחיל להבין שהוא טועה. במקום לשנוא צריך לאהוב, ולקבל בסבלנות. אנחנו מקווים שמשהו ישתנה בגישה שלו".