הנגבי: "איגפנו את האופוזיציה מתוכה"

יו"ר הקואליציה מגיב בריאיון ל"חדשות הלילה" על ההסכם החשאי בין נתניהו לליברמן לגבי הוועדה למינוי שופטים. "העובדה שהולכים יחד בכמה נושאים תרכך את המשקעים הקיימים", אמר הנגבי

"איגפנו את האופוזיציה". הנגבי

יו"ר הקואליציה ח"כ צחי הנגבי התייחס הלילה (חמישי) לפרסומים על ההסכם הפוליטי בין יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו וכוונתם של השניים להריץ נציגים מטעמם לוועדה למינוי שופטים. "העובדה שהולכים יחד בכמה נושאים מהותיים תרכך את המשקעים הקיימים", אמר הנגבי, שהדגיש עם זאת כי המגעים הללו אינם מצביעים על כניסה של ליברמן לממשלה בזמן הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"איגפנו את האופוזיציה מתוכה והגענו לסיכום עם סיעה משמעותית למינוי ארבע ועדות חשובות בכנסת", אמר הנגבי בריאיון באולפן "חדשות הלילה". "הגענו להסכמות עם ישראל ביתנו, דבר שמעמיד אותנו בתחילת הקרב הבא בעוד מספר ימים עם 67 לעומת 53 חברי כנסת, ואני מקווה שההפרש הזה יעזור לנו".

"תיק החוץ היה שלו". ליברמן (רויטרס)

לקראת ההצבעה על התקציב, אמר הנגבי כי "נעשה כל מאמץ להרחיב את הרוב לקראת ההצבעה. אנחנו יודעים מה זאת הצבעה על תקציב, זו הצבעה על מאות הסתייגויות". לדבריו, אף שההצבעה תתקיים רק בחודש נובמבר, "אם נוכל לבנות על שיתוף פעולה עם מפלגה נוספת, במקרה הזה ישראל ביתנו, אז נבטיח את העברת התקציב". הנגבי אף הוסיף כי "ליברמן מקיים דיאלוג עם שר האוצר לגבי תמיכת מפלגתו בתקציב, מה ששוב יתסכל את האופוזיציה".

יו"ר הקואליציה התייחס בריאיון גם למגעים שהתקיימו בין ישראל ביתנו לליכוד לפני הרכבת הממשלה. "תיק החוץ היה של ליברמן, והוא זה שהחליט לוותר עליו", אמר. "המטרה שלנו היא שהוא יחזור אליו, וסיעתו תהיה שותפה בקואליציה".