המרוץ לאו"ם: דני דנון או אקוניס?

ראש הממשלה צפוי למנות לתפקיד הדיפלומטי הבכיר את אחד מהשרים, וייתכן שאת יריבו דני דנון - שהתמודד מולו על ראשות התנועה. האם בקרוב יתפנה מקום סביב שולחן הממשלה, או שנתניהו יעדיף לבסוף מועמד מקצועי?

רון פרושאור, שגריר ישראל באו"ם, צפוי לסיים בעוד חודשיים את תפקידו. מחליפו צפוי לבוא מתוך שרי הליכוד - ולפנות תפקיד סביב שולחן הממשלה. שני המועמדים המובילים להחלפתו של פרושאור הם שר המדע, החלל והטכנולוגיה דני דנון והשר ללא תיק אופיר אקוניס. ראש הממשלה צפוי לקבל את ההחלטה בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם זאת, הם אינם המועמדים היחידים: נתניהו דיבר לאחרונה על שליח לאו"ם מקצוען, בדומה לרון דרמר השגריר בארצות הברית. בסביבתו שקלו את האפשרות למנות את דורי גולד, אבל הוא מונה למנכ"ל משרד החוץ. אם לא ייבחר מועמד מקצועי, ההערכות שדני דנון ימונה מתחזקות, ודנון ייאלץ לוותר על המשרד, על מרכז הליכוד ועל הנהגת הליכוד העולמי. אם יבחר בדנון, נתניהו למעשה ייתן פרס ליריבו בתוך המפלגה - שאף התמודד מולו בבחירות על ראשות המפלגה.

מסיים קדנציה. רון פרושאור (דוברות שגרירות ישראל באו"ם)

אקוניס הוזכר כמועמד לתפקיד בתקופת מינוי הממשלה, לאחר שלפי מקורביו הוא לא היה מרוצה מהתפקיד שקיבל: בתחילה היה אמור להתמנות לשר במשרד התקשורת, ובשל מחלוקת משפטית מונה לשר ללא תיק עם סמכויות במשרד התקשורת.

בעבר גלעד ארדן הוזכר כמועמד לתפקיד, אך הוא לא צפוי לעזוב את המשרדים שקיבל - השר לביטחון הפנים והשר לעניינים אסטרטגיים. עם הצטרפותו של ארדן לממשלה כשר ה-13 של הליכוד, שבועיים לאחר ההשבעה, נאלץ השר בני בגין להתפטר מכיוון שבקווי היסוד של הממשלה נכתב כי הליכוד יקבל 12 תפקידי שר. ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח אז כי ינסה להחזיר את בגין לשולחן הממשלה: "אעשה כל מאמץ לשלבו בהמשך".