השרה רגב: "חברים לא סוחטים ראש ממשלה"

שרת התרבות והספורט גיבתה את נתניהו בקרבות בתוך הליכוד, ואמרה כי מצבה של הקואליציה בת 61 הח"כים הוא "בלתי אפשרי". על הבוז לו זכתה ולביקורת עליה כשרה: "אני פועלת בפלורליזם אמיתי, לא הפלורליזם של אותם אמנים שלא מוכנים לקבל את השונה"

"נמצאים במציאות בלתי אפשרית, אבל ננצח": ממשלת ה-61 נהפכה ליציבה עוד פחות עם "מצעד הנעלבים" בליכוד - בהם זאב אלקין שאיים להצביע נגד הממשלה ובני בגין שככל הנראה יפוטר בשביל לפנות מקום לארדן. שרת התרבות והספורט מירי רגב מתחה הערב (שישי) ביקורת חריפה על חבריה למפלגה: "ראש הממשלה עשוי מפלדה, הוא עומד מול חבורה לא פשוטה - חברים לא סוחטים ראש ממשלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא יודעת על מצעד הנעלבים, אני יכולה לספר על מצעד הצל"שים - מי שצריך לקבל את הצל"ש זה ראש הממשלה", הוסיפה רגב בריאיון לאולפן שישי. "אנחנו 61, זה לא פשוט, אבל הממשלה הזו תעמוד מול כל האתגרים הביטחוניים-כלכליים שעומדים בפניה".

אתמול פורסם כי נתניהו הציע ללפיד את תיק החוץ, ורגב הביעה אמון בכך שהממשלה תשרוד גם אם לפיד או ראשי מפלגות אחרות לא יצטרפו: "ראש הממשלה אמר שהוא מתכוון והוא רוצה להרחיב את הממשלה, אבל גם אם לא נצליח להרחיב אותה אנחנו ניתן מענה לכל הבעיות - גם אלו בתרבות ובספורט".

"אביא את התרבות לכל מקום, גם ליהודה ושומרון"

יממה לאחר שהתקבלה בקריאות בוז בפסטיבל ישראל, רגב טענה כי היחס אליה נובע מהיותה אשת ימין: "היו כאלה והיו כאלה - מאות מחאו לי כפיים. יכול להיות שקשה לקבוצה מסוימת, שחשבה שהיא מנכסת לעצמה את הנושא התרבותי והחברתי, כשפתאום בא מישהו מהימין ואומר שהנושא הזה הוא גם בטיפול הימין. גם אנחנו יכולים לעשות תרבות נהדרת בכל מקום, לא רק במקום של אליטה מסוימת".

"מי שמכיר אותי יודע איך אני מקדמת נושאים ומניעה תהליכים בפלורליזם אמיתי, לא בפלורליזם של חלק מהאמנים שלא מוכנים לכבד את אותו עיקרון שהשקפת העולם שלי שונה מהשקפת העולם שלהם", הוסיפה. רגב הצהירה בעבר כי לא תהסס לצנזר תוכן שלדבריה פוגע בישראל, וגם הערב היא הדגישה כי "צנזור זו לא מילה רעה". השרה ציינה כי גם כששירתה כצנזורית ראשית בצה"ל שמרה על חופש הביטוי ותבעה כלי תקשורת רק במקרים בודדים, ואפשר להסיק מכך על כוונותיה כשרה.

"אני מאמינה בחופש הביטוי ובשמירה על ביטחון המדינה. כשהמדינה מממנת אמנים ותיאטרון וקולנוע, לא יכול להיות שאותם מקומות פועלים נגד האינטרסים של מדינת ישראל כמו שאני רואה אותם. אני רואה אותם בצורה רחבה יותר מחלק מהחברים האחרים, וכשצריך לצנזר נצנזר. יש לי כוונה להיות בהידברות עם כלל גורמי התרבות ולפתח את התרבות, להביא אותה לכל מקום בארץ גם ליהודה ושומרון, גם לרהט וגם לנצרת. פלורליזם אמיתי הוא גם שהאחר יקבל אותנו", הוסיפה.

"לא הייתי לוחצת יד לרג'וב"

על המאמץ הישראלי לבלימת ההשעייה מהכדורגל הבינלאומי, שהצליח אך גם העלה שוב את הכיבוש לכותרות, אמרה רגב: "אנחנו ניצחנו כאן, נקודה. היה כאן מאמץ בינלאומי אדיר והצלחנו בו, חצי הכוס הריקה לא קיימת כאן. אי אפשר להפוך את הספורט לקרדום פוליטי והם לא הצליחו. אין לנו פרטנרים שרוצים שיתוף פעולה, הם כל הזמן מנסים לעשות דה-לגיטימציה למדינת ישראל וללכת לצעדים חד צדדיים כלפי מדינת ישראל. אין לנו שום כוונה לפגוע בספורטאים הפלסטינאים, אבל יש לנו כוונה שהספורט לא יהפוך להיות נגוע בטרור".

השרה הטרייה הודתה כי לא הייתה פועלת כפי שפעל עיני, שלחץ את ידו של רג'וב לקול מחיאות הכפיים של הקהל: "בשלב הזה אני לא מוכנה ללחוץ יד לרג'וב, אבל אני מוכנה לשבת איתו על הנושא הספציפי הזה כדי לפתור את בעיית הספורטאים הפלסטינאים. זו לא עניין של שואו, זה עניין מהותי לשמור על ביטחון המדינה. ידנו תמיד מושטת לשלום אבל הפלסטינאים צריכים להבין ששלום זה לא אומר לפגוע בביטחון אזרחינו".