ההתבטאות נגד ערבים לא תיחקר

ימים ספורים לפני הבחירות התבטא יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בחריפות נגד הציבור הערבי בארץ ("מי שנגדנו – צריך להרים גרזן ולהוריד לו את הראש). בעקבות הדברים פנה ארגון עדאלה לפרקליטות בדרישה לחקור אותו, אך היום הודיעה הפרקליטות כי לא תפתח בחקירה בנושא

כשבועיים לפני הבחירות האחרונות הצליח יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לעורר זעם בקרב הציבור הערבי בישראל בעקבות דברים שאמר לתומכיו במהלך בכנס. בעקבות הדברים פנה ארגון עדאלה לפרקליטות המדינה בבקשה לפתוח בחקירה נגד שר החוץ לשעבר. היום (רביעי) הודיעה הפרקליטות כי החליטה שלא תיפתח חקירה בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך כנס הבחירות שהתקיים ב-8 במרס בהשתתפות סטודנטים יהודים וערבים אמר ליברמן: "מי שאיתנו צריך לקבל הכל עד חצי המלכות, ומי שנגדנו אין מה לעשות, צריך להרים גרזן ולהוריד לו את הראש, אחרת לא נשרוד פה". בפרקליטות הבהירו היום כי "לאחר שבחנו את הדברים לא מצאנו לנכון להורות על פתיחה בחקירה פלילית בגין התבטאויות אלה".

"לצערנו קיבלנו תגובה מזלזלת שלא לוקחת בחשבון את המציאות של הציבור הערבי ויש כאן אכיפה סלקטיבית", מחה עו"ד נדים שחאדה מארגון עדאלה על החלטת הפרקליטות. "אנחנו רואים שבמקרים שהיו פחות חמורים של מנהיגים וח"כים ערבים, נוצרה תשתית לכתבי אישום".