האם נתניהו ובנט ירוצו יחד בבחירות?

במערכת הפוליטית כבר נערכים לתרחיש של בחירות, וגורמים פוליטיים מעריכים כי נתניהו עשוי לבצע מהלך מסעיר נוסף ולהתמודד יחד עם נפתלי בנט - יריבו משכבר הימים. בכירים בליכוד בתגובה: "לא יקום ולא יהיה"

הברית מתחדשת? בנט ונתניהו (פלאש 90)

בדרך למפץ פוליטי חדש? במערכת הפוליטית גורמים רבים נערכים לאפשרות של בחירות, וכעת מתברר כי המשבר בקואליציה יכול גם להפוך יריבים פוליטיים לחברים. השר נפתלי בנט - שבעבר עזב בזעם את לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו - כעת פועל יחד איתו להכנסת החרדים לקואליציה, ובמערכת הפוליטית מעריכים כי תיתכן גם אפשרות של התמודדות משותפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קולות פוליטיים טוענים כי כפי שנתניהו התמודד בבחירות האחרונות יחד עם ליברמן, כך עשוי לקום איחוד נוסף בין הליכוד לבין הבית היהודי, בשיטת ה"ריצ'רץ'" שמשלבת בין המועמדים בין שתי הרשימות. עם זאת, בכירים בליכוד שעברו את הניסיון עם ליברמן ובחלק מהמקרים אף נפגע מעמדם, טוענים בתגובה: "לא יקום ולא יהיה".

גם סגן שר החוץ צחי הנגבי טען בתגובה לדיווח כי התרחיש "לא יקרה ולא יהיה - אני לא חושב שיש לזה בסיס, לא חושב שממשלה עם חרדים היא ריאלית וגם גם לא ממשלת שמאל". עם זאת, במערכת הפוליטית מעריכים כי נתניהו עשוי לבצע מהלכים מפתיעים נוספים מכיוון שהוא מריח את הבחירות ואינו חושב מהפריימריז, בו יתמודד מול חברי הכנסת משה פייגלין ודני דנון.

מתפשרת. לבני עם נתניהו (פלאש 90)

במהלך השבוע, עוד לפני הפיגוע, הברית בין נתניהו בנט הלכה והתהדקה - הם ניסו יחד להכניס את החרדים לממשלה, ולצורך כך אף היו מוכנים לרכך את סעיף העבירה הפלילית בחוק הגיוס השנוי במחלוקת. לא לחינם נתניהו דיבר על ממשלת אחדות - זה היה ניסיון אחרון להכניס את החרדים לממשלה.

כמו כן, טוענים גורמים פוליטיים, נתניהו ובנט זועמים על הווטו של ליברמן לממשלה עם החרדים, וקוראים להפיל עליו את האחריות במידה והממשלה הימנית תתפרק. השבוע, עוד לפני הפיגוע, התברר כי יחסי הכוחות במערכת הפוליטית השתנו לאחר שהשרים לפיד ולבני חוששים לא פחות מבחירות מאשר נתניהו ומוכנים לפשרות על הדברים שהציגו כעקרוניים.

בתוך כך, הדגיש סגן שר החוץ צחי הנגבי כי המשבר הנוכחי "לא יכול להימשך - אם השרים לא יתעשתו ויבינו שאי אפשר לקיים ממשלה באיומים, אז המשמעויות ברורות. אי אפשר לקיים שום אג'נדה שעוזרת לאזרחים במצב כזה".