רגב תקפה בחריפות את המשטרה: "ההתרפסות מובילה להתפרעויות בהר הבית"

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת ח"כ מירי רגב, הגיבה הבוקר לפעולת הסיכול של המשטרה בהר הבית, שמנעה מתקפה מתוכננת על שוטרים. רגב טענה כי המציאות בה מוסלמים פוגעים בכוונה בשוטרים ונוהגים באלימות כדי למנוע עליית יהודים להר היא "עקב מדיניות רופסת של המשטרה מול הפורעים הקיצונים"

תוקפת את המשטרה. ח"כ רגב (פלאש 90, מרים אלסטר)

השוטרים אמנם הצליחו הבוקר לסכל מתקפה של מתפרעים ערבים נגדם בהר הבית, אבל לא את המתקפה מימין של יו"ר ועדת הפנים, ח"כ מירי רגב, המפקחת על פעילות המשטרה. "פעילות רופסת של המשטרה לאורך שנים מול הפורעים המוסלמים בהר הבית היא זו שהביאה למצב בו למוסלמים הפורעים אין דין ואין דיין", אמרה הבוקר רגב בעקבות סיכול המהומה בהר הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"המציאות בה מוסלמים פוגעים בכוונה בשוטרים ונוהגים באלימות כדי למנוע עליית יהודים להר היא בעקבות מדיניות של רפיון של משטרת ישראל מול הפורעים הקיצונים", הוסיפה רגב. "אילו ההר היה נסגר לאורך מספר ימים ליהודים ומוסלמים - היו מבינים הפורעים שבמדינת חוק אין פריבילגיה לפורעים".

לדבר רגב, דווקא בהר הבית המשטרה צריכה להקפיד הקפדה יתרה על החוק ולמנוע ממתפרעים לסגור את הר הבית ליהודים. "מי שלא אוכף את החוק בסופו שיפעלו נגדו", אמרה יו"ר ועדת הפנים. "כך המשטרה פועלת רק כדי שיהיה שקט על ההר. שקט במחיר של התפרעויות וסגירת ההר בפני יהודים. מדיניות של אוזלת יד שלצערי השר אהרונוביץ' מגבה אותה".

עשרות צעירים ערבים התכוונו ליידות אבנים לעבר שוטרים

דבריה של רגב נאמרו לאחר שכוחות של משטרת ירושלים פרצו הבוקר אל רחבת המסגדים שבהר הבית, והדפו עשרות צעירים רעולי פנים שנערכו במקום בכוונה להתעמת עם השוטרים, ליידות לעברם אבנים ולירות זיקוקים לעברם.

במשטרת ירושלים נאסף מידע מודיעיני אודות צעירים ערבים ששהו במהלך הלילה בהר הבית, אספו אבנים וזיקוקים והכינו בקבוקי תבערה בתוך מסגד אל אקצא. המתפרעים, שחששו כי ייתפסו, הקימו מחסומים כדי למנוע מהשוטרים לסגור את דלת הכניסה למסגד אל אקצא: בין השאר השתמשו הצעירים בארונות נעליים שמוסמרו לדלתות המסגד, מוטות ברזל, קרשים מעץ וגדר תיל. כמו כן הוקמו מחסומים שנועדו למסתור בתוך המסגד.

גדר תיל כמחסום לשוטרים (חטיבת דובר המשטרה)

בעקבות כך התקבלה ההחלטה להפתיעם עוד בטרם יחלו במהומות: בבוקר, עם סיום התפילה במקום, זוהו מספר רעולי פנים חמושים באבנים שחיזקו את המחסומים בכניסה למסגד. כוח משטרה גדול בפיקודו של מפקד המחוז, ניצב יוסי פריינטי, נכנס למתחם הר הבית והפתיע את הצעירים שנמלטו לתוך מסגד אל אקצא.