הרצוג ללבני ולפיד: "צאו מהממשלה"

יושב ראש האופוזיציה תקף בחריפות את ממשלת נתניהו, וקרא לשרים לבני ולפיד לפרוש ממנה. "ביבי, אל תגיד לאבו מאזן מה לפרק ומה להרכיב", אמר הרצוג. "הממשלה הזו לא נלחמת בעוני, היא נלחמת בעניים ומייצרת אי שוויון"

יושב ראש האופוזיציה יצחק הרצוג (פלאש 90)

יושב ראש האופוזיציה ומפלגת העבודה יצחק (בוז'י) הרצוג קרא הערב (א') לשרים יאיר לפיד וציפי לבני לפרוש מהממשלה ולחבור אליו. "כל יום שעובר ובו אתם ממשיכים לשבת בממשלה שמורחת את הציבור הוא יום מבוזבז, אזרו אומץ ועשו את המעשה הנכון", אמר הרצוג בוועידת המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרצוג הבטיח כי לאחר הבחירות הבאות - הוא יהיה ראש הממשלה. "אנחנו לא מתרגשים מאלה שכוכבם דרך בבחירות הקודמות ולא אלה שכוכבם דורך לקראת הבחירות הבאות. אנחנו לא בתוכנית ריאליטי, לא בדה וויס ולא באקס פקטור", תקף הרצוג.

יושב ראש האופוזיציה תקף את נתניהו על רקע מצבו של התהליך המדיני ודרישתה של ישראל מהרשות הפלסטינית לפרק את ממשלת האחדות עם חמאס. "ביבי, אל תגיד לאבו מאזן מה לפרק ומה להרכיב", הסביר הרצוג. "זה קרה במשמרת שלך. הוא חצה את הרוביקון ועכשיו תורך".

הרצוג מתח ביקורת על הממשלה גם על רקע פרסום דוח ועדת אלאלוף למלחמה בעוני. "הממשלה הזו לא נלחמת בעוני, היא נלחמת בעניים, היא נלחמת בשוויון, היא יצרנית אי השוויון הגדולה במערב", תקף יו"ר האופוזיציה. "הממשלה הזאת לא תקצה שמונה מיליארדי שקלים למאבק בעוני המכלה את החברה הישראלית. ולא רק דו"ח אלאלוף, גם דו"ח גרמן. רשמו לפניכם, הממשלה הזאת לא תגדיל את תקציב הרפואה הציבורית. היא תמשיך לייצר מצגי שווא בדמות דוחות ועוד דוחות והפערים רק ילכו ויגדלו. כי זו ממשלת נתניהו, ככה היא עובדת".

לדברי הרצוג, "נתניהו, ליברמן, בנט ולפיד לא יכולים, ובעיקר לא רוצים. הם מאמינים בממשלה שניגפת מול כוחות השוק. הם מאמינים בכך שהמנצח צריך לקחת את כל הקופה, ומי שלא ניצח צריך להילחם על חייו ועל כבודו".