בכירים בליכוד: "לא מחזיקים את בנט בכוח"

לאחר שאמש הצהיר שר הכלכלה נפתלי בנט כי מפלגתו תפרוש מהממשלה אם ישוחררו אסירים ערבים ישראלים, במפלגתו של רה"מ נתניהו נותרו אדישים לאיומים. "אופייני לבנט להשמיע איומים שהוא יודע שלא יצטרך לממש", אמרו בכירים בליכוד

יפרדו? נתניהו ובנט בכנסת, ארכיון (פלאש 90)

אחרי שיו"ר הבית היהודי בנט הטיל פצצה פוליטית כשהודיע שאם ישוחררו אסירים ערבים-ישראלים מפלגתו תפרוש מהממשלה, בליכוד לא מתרגשים מאיומיו של בנט ואומרים: "לא מחזיקים אותו בכוח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים בליכוד אמרו במהלך הלילה כי אופייני לבנט להשמיע איומים שהוא יודע שלא יצטרך לממש. "אנחנו לא מחזיקים אף אחד", הדגישו במפלגת השלטון.

מוקדם יותר בנט סימן קו אדום המציב תנאי לנתניהו: אחרי הדיווחים על התקדמות בחזרה להסכם שמתגבש בין ישראל לפלסטינים שבמסגרתו ישוחררו אסירי הפעימה הרביעית ובכללם אסירים בעלי אזרחות ישראלית, איים יו"ר הבית היהודי כי מפלגתו תפרוש מהממשלה אם צעד שכזה יעבור. "מדובר בכניעה לסחטנות ולטרור", התריע.

בנט: "עד כאן. לא נשחרר רוצחים ישראליים"

"במידה ותבוא בפני הממשלה הצעה לשחרור רוצחים ישראליים, הבית היהודי תתנגד להצעה", הבהיר בנט. "במידה וההצעה תעבור - הבית היהודי תפרוש מהממשלה שמשחררת רוצחים בעלי אזרחות ישראלית. עד כאן".

שר הכלכלה כתב את הדברים בהודעה מיוחדת שפרסם הלילה בעקבות מה שהגדיר כמצב חדש שבו ישראל עומדת. "פנייתם של הפלסטינים לאו"ם הפרה ברגל גסה את כל ההסכמות עמם מאז הסכמי אוסלו ועד עתה", אמר. "העסקה המתגבשת, באם תכלול בתוכה שחרור רוצחים בעלי אזרחות ישראלית, היא פגיעה בריבונות הישראלית, ולא רק זאת - אלא שהיא נעשית כשהפלסטינים לא משכו את בקשות הצטרפותם הבינלאומיות".

עם זאת, בבית היהודי לא כולם מיישרים בינתיים קו עם יושב הראש. גורמים במפלגה הבהירו כי הם לא תומכים באיומיו של בנט לפרוש מהממשלה.