לשכת רה"מ מאיימת לתבוע את אב הבית: "הפרת תנאי סודיות"

הכוונה של אב הבית לשעבר בבית רה"מ לתבוע את בני הזוג נתניהו לאחר שהפרו לכאורה את תנאי העסקתו זוכה לתגובה: מכתב מלשכת רה"מ מזכיר לו כי עבר על החוק כשפרסם את המידע על המתנהל בבית רה"מ, ולכעת הוא עומד עצמו בפני איום תביעה

לאחר שבשבוע שעבר חשפנו כאן לראשונה כי אב הבית של בית ראש הממשלה תובע את משרד ראש הממשלה ובני הזוג נתניהו על הפרה בוטה לכאורה של תנאי העסקתו, מגיעה היום תגובה חריפה של לשכת רה"מ: העובד קיבל לידיו מכתב ובו כוונה לתבוע אותו על הפרת סודיות ומסירת מידע לתקשורת ללא היתר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב שקיבל העובד מלשכת רה"מ, עליו חתומה היועצת המשפטית של הלשכה, נכתב כי חתם על טופס שמירה על סודיות עם קליטתו לתפקידו בשירות המדינה וכי התחייב שלא לפרסם את המידע שיגיע לידיו "לא לעיתונות, לא בספר - ולא בשום מקום אחר".

היועצת המשפטית של לשכת נתניהו הבהירה לעובד במכתב כי "שימוש במידע שלא בהתאם לכתבי ההתחייבות שעליהם חתמת לרבות גילויו, פרסומו או מסירתו לאחר שלא בהתאם לסמכות כדין, מהווים עבירה פלילית לפי סעיף 117 לחוק העונשין".

התביעה הזו צפויה להיות מוגשת בימים הקרובים לבית הדין לעבודה - ובכך, ייאלצו בני הזוג נתניהו, שרק לפני כשנה סגרו את פרשת העוזרת ליליאן פרץ שהביכה אותם עד מאוד, להתמודד עם תביעה מביכה נוספת.

העובד נגד משרד רה"מ: זלזול והפרה בוטה של חוזה העבודה

הועסק בניגוד לחוק שעות העבודה? (איציק בירן)
בטיוטת כתב התביעה, שחשפנו כאן בשבוע שעבר, ועליה חתום פרקליטו של העובד, עורך הדין עמית סבג, נטען כי "בית ראש הממשלה העסיק את התובע בניגוד גמור לחוק שעות עבודה ומנוחה, חוסר שקיפות, זלזול בו כעובד - חרף מסירותו הרבה".

הטענה המרכזית בטיוטת התביעה היתה כי עזרא סיידוף, האחראי על תפעול בית ראש הממשלה, הבטיח לו, לטענתו, לקבל תקן קבוע ובפועל החתים אותו על חוזה העסקה של עובד ארעי שלא גילם את שעות עבודתו האמיתיות.

לתביעה צורפה הקלטה בין העובד במעון ראש הממשלה לאחראי על התפעול סיידוף. "הסיבה שאני עוזב, כי אמרו 'או.קיי. הוא מאבטח הוא לא יכול לדבר, הוא מאבטח'. כנראה שזה מה שמאיים עליכם", נשמע העובד אומר בהקלטה. בתשובה ענה לו סיידוף: "אני גם עברתי, האגף שלי כבר מספיק הייתי פה, מספיק צרות".

אב הבית המשיך ואמר: "אני יודע, אני מכיר". סיידוף ענה: "עברתי הרבה דברים, לכן אני אומר לך, לא, לא מעניין אותי, אני רק אמרתי באופן אישי. אומרים לי: 'הוא נפגע ממך באופן אישי'. אם נפגעת ממני באופן אישי, אני כבר אומר לך אני מתנצל".

אב הבית עונה: "לא נפגעתי באופן אישי, יש לך עובד במשרד שהוא יכול להגיד לך שהוא יותר טוב ממני היום? יש לך פה עובד שאתה יכול להגיד....". סיידוף משיב: "בוא, בוא לא ניתן ציונים, עזוב אתה...". אב הבית: "שזרק את המשפחה שלו, שזרק את המשפחה שלו שנה ועשרה חודשים, זה כמו להיות בכלא שנה ועשרה חודשים".

"אם לעובד היה רע למה ביקש להישאר?"

טיוטת התביעה הזאת שונה באופיה מהתביעה שהגישה בשעתו מנהלת משק בית ראש הממשלה בקיסריה, ליליאן פרץ. אז נגמרה התביעה בפשרה שהושגה מחוץ לכותלי בית המשפט. בטיוטת התביעה כאן יש רמז למה שטומן בחובו התיק הנוכחי: "התובע הועסק בתנאי ניצול קשים, לא אנושיים ולא הגונים. התובע ביצע משמרות העולות בהיקפן על יממה שלמה עם הפסקות של שעות בודדות. התובע נדרש לביצוע משימות ונחיצות זמינותו של התובע בכל שעות היממה".

עורך הדין עמית סבג כבר לא מייצג את מנהל בית ראש הממשלה. הצדדים, כך פורסם, נפגשו אצל מגשר שלא הצליח לפשר ביניהם. בינתיים, נפגש המנהל עם מבקר המדינה והעביר לרשותו חומרים. בקרוב הוא מתעתד למצוא עורך דין חדש ולהגיש תביעה כנגד משרד ראש הממשלה - על סכום של כמה מאות אלפי שקלים. הוא הודיע כי אם לא יקבל את מבוקשו, הוא עלול לתבוע את הזוג נתניהו ואף לחשוף "פרטים מביכים מבית ראש הממשלה".

גורמים במשרד ראש הממשלה מסרו בתגובה: "אנו דוחים את הטענות. אם לעובד היה כל כך רע, מדוע ביקש שוב ושוב, במשך שנתיים, להישאר בעבודה?"