גורמים פוליטיים: דרעי סיכל את מינוי ישי ליו"ר ועדת חוץ וביטחון

הסערה סביב זהותו של ראש ועדת החוץ והביטחון נמשכת: אחרי שהתברר כי המועמד בעל הסיכויים הגבוהים ביותר לתפקיד הוא ככל הנראה אלי ישי, טוענים גורמים פוליטיים כי יו"ר המפלגה דרעי הטיל וטו על המינוי. לשכת דרעי: "לא היו דברים מעולם". מקורבי ישי: "עצוב שדרעי מעדיף את שלח על חבר ממפלגתו"

(אהרן והב - חדשות 24)

המחלוקת בקואליציה סביב זהותו של יושב ראש ועדת החוץ והביטחון נמשכת, ונראה כי הוויכוח גם מתחיל לאיים על שלמותה של מפלגת ש"ס: גורמים פוליטיים בכירים אומרים כי יו"ר ש"ס אריה דרעי סיכל מינוי אפשרי של ח"כ אלי ישי לראשות הוועדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראשית הפרשה בשבוע שעבר, במהלך הניסיונות המאומצים של לשכות ראש הממשלה ויושב ראש הכנסת למצוא מועמד לראשות הוועדה. הניסיונות העלו כי המועמד בעל הסיכויים הגבוהים ביותר הוא אלי ישי. על פי גורמים פוליטיים בכירים, דרעי מיהר להטיל וטו מוחלט על מינויו של ישי - וטו שהיווה את אחת הסיבות המרכזיות בגללן המהלך לא יצא אל הפועל.

מלשכת דרעי הכחישו את הדיווח ואמרו כי לא היו דברים מעולם. "היינו תומכים בישי לו זה באמת היה עומד על הפרק", ציינו. עם זאת, מקורבים לדרעי הוסיפו כי הם רואים בחומרה את "הניסיון של נתניהו להמשיך ולבחוש בש"ס באמצעות קידומו של ישי" והזהירו כי עלולות להיות לכך השלכות.

מקורביו של חבר הכנסת ישי, שהודח מראשות ש"ס, אמרו: "עצוב שדרעי מעדיף את עופר שלח על פני חבר מפלגתו".