תשעה יגיעו לעימות, נתניהו שותק

רוב ראשי המפלגות שאליהם שיגרנו את הפנייה להשתתף בעימות טלוויזיוני אישרו בתוך כשעה את הגעתם. כעת ממתינים לתשובתו של ראש הממשלה נתניהו - שטרם נענה. אז מי בפנים ומי בחוץ?

תשעה יגיעו לעימות, נתניהו שותק

זמן קצר אחרי שקראנו כאן בחדשות 2 לראשי המפלגות להגיע לעימות טלוויזיוני, אישרו תשעה מהם את הגעתם, אך ראש הממשלה בנימין נתניהו טרם השיב בחיוב או בשלילה. עם זאת, בסביבתו לא שוללים על הסף את האפשרות כי יתייצב לבסוף באולפן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד כה אישרו השתתפותם יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, יו"ר כולנו משה כחלון, יו"ר מרצ זהבה גלאון, יו"ר ש"ס אריה דרעי, יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, יו"ר יחד אלי ישי ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט.

"עברו 30 יום של פחדנות ובריחה מעימות מאז הקריאה לביבי להתעמת מול הרצוג על כישלונו כראש ממשלה", נמסר ממטה הרצוג. "הקריאה עומדת בעינה וביבי ממשיך לפחד מהציבור".

לשכת ראש הממשלה: "כל האופציות פתוחות"

גם יו"ר ש"ס התייחס לעימות בין ראשי המפלגות והצהיר שיגיע לייצג את ציבור בוחריו. "אני גאה להיות היחיד מבין כל ראשי המפלגות שמייצג שני מיליון שקופים", הצהיר דרעי. "זהו עימות של מפלגה אחת שמייצגת את שני מיליון השקופים מול כל יתר המפלגות".

"היות שאנחנו מחפשים כל הזדמנות להראות לציבור את ההיקף העצום של העשייה שלנו, תגידו מקום ושעה ואנחנו נהיה שם", צייץ יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בחשבון הטוויטר שלו בתגובה על ההזמנה לעימות.

"אגיע בשמחה", הכריזה יו"ר מרצ זהבה גלאון. "אני משוכנעת שלי יהיה הכי קל להתכונן לעימות, אני אפילו לא צריכה לעשות סקרים לפני. פשוט יש לי עמדות". יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הגיב אף הוא להצעה, תוך שיגור עקיצה ליריביו בשמאל. "אגיע לעימות בכל מקום ובכל זמן", כתב בנט. "גם מול ציפי/בוז'י יחד, עם או בלי רוטציה".

ראשי המפלגות היחידים שטרם אישרו את הגעתם לעימות הם יו"ר הליכוד בנימין נתניהו ויו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן. "כל האופציות פתוחות", נמסר מהליכוד בתגובה לאפשרות להתייצבותו של ראש הממשלה לעימות. "ראש הממשלה לא אישר ולא שלל עימות".