ישראל ביתנו מבקשת לפסול את זועבי

חבר הכנסת אלכס מילר הגיש עתירה לוועדת הבחירות המרכזית בבקשה לפסול את מועמדותה של זועבי לכנסת ה-20. "תמיכתה במאבק מזוין נגד ישראל מהווה הפרה בוטה של חוק יסוד הכנסת", נכתב בעתירה. בתגובה אמרה זועבי: "אף אחד לא עושה לי טובה על שאני בכנסת"

תכהן גם בכנסת הבאה? ח"כ זועבי (פלאש 90)

מפלגת ישראל ביתנו הגישה הבוקר (חמישי) עתירה ליושב ראש ועדת הבחירות המרכזית בבקשה לפסול את מועמדותה של חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד) לכנסת ה-20 במסגרת הרשימה הערבית המשותפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תמיכתה של זועבי במאבק מזוין נגד מדינת ישראל ושלילת קיומה כמדינה יהודית ודמוקרטית מהווים הפרה בוטה של חוק יסוד הכנסת", נכתב בעתירה. בישראל ביתנו הדגישו כי העתירה זכתה לתמיכתם של חברים בליכוד, בבית היהודי ובש"ס.

"פעם אחר פעם מסיתה ח"כ זועבי כנגד צה"ל וישראל ומביעה תמיכה בגדולים שבאויבי מדינת ישראל", מסר מגיש העתירה, חבר הכנסת אלכס מילר. בבחירות לכנסת ה-18 הגישה ישראל ביתנו עתירה לפסול את רשימת בל"ד מהתמודדות לכנסת. ועדת הבחירות קיבלה את העתירה אך בג"צ ביטל את ההחלטה.

"אף אחד לא עושה לי או לכל חבר כנסת ערבי טובה על שאנו בכנסת, זה נגזר מזכותנו על מולדתנו", מסרה זועבי בתגובה. "הגזענות היא זו שצריכה להיות מחוץ לחוק. איני מעוניינת להגיב לחברי כנסת ממפלגות נגועות בשחיתות שככל הנראה תעלמנה מהמפה הפוליטית בבחירות הקרובות".