מאיר דגן: "נתניהו מוביל את המדינה לאסון"

דגן, מי שעמד בראש המוסד, תוקף בחריפות את ממשלת ישראל ואומר כי מדיניות נתניהו היא בבחינת "ואובדן החלום הציוני". עוד הוסיף כי התנהלותו של ראש הממשלה מול ארצות הברית "בעייתית"

"ראש הממשלה ובנט מובילים את מדינת ישראל להיות מדינה דו לאומית; זה דבר שנראה לי אסון ואובדן החלום הציוני" - כך אמר אמש (רביעי) מאיר דגן, לשעבר ראש המוסד, באירוע יום השנה לזכרו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. דגן התבטא בנושא מערכת היחסים המתוחה שלו עם נתניהו: "מאחר שאני לא פוליטיקאי אני יכול להגיד שאני לא סומך על הממשלה הנוכחית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוא המשיך והתייחס למדיניות הממשלה הנוכחית. "אני אישית רוצה לחיות במדינה יהודית, אבל אני לא רוצה לשעבד ולהחזיק אזרחים ערבים מסוג ב'. לצערי הרב אין מה לעשות עם זה שבין נהר הירדן לים גרים למעלה משישה מיליון פלסטינים ולמעלה משישה מיליון יהודים. זו עובדה".

עוד אמר דגן כי המדיניות שמוביל נתניהו בעייתית "גם בנושא הפלסטיני וגם בהתנהלות מול ארצות הברית - ידידת ישראל. אחרי מלחמת יום כיפור אבד לי החשש לקיומה של ישראל. אמרתי לעצמי שאם שרדנו את זה והצלחנו להתגבר על כל מה שהצלחנו להתגבר ושילמנו במיטב אנשינו ומפקדנו, הייתי בטוח שאנחנו יכולים לעמוד בכל דבר.

"היום אני יודע שיש לי סימני שאלה קשים לגבי הכיוונים שההנהגה המדינית שלנו מובילה אותנו. זה לא נכון לתקוף את נתניהו על מעשיה של אשתו או על אישיותו, הבעיה היא בתפיסת העולם שלו".