נתניהו: הקמפיין הפך ל"רק לא שרה"

"עזבו את משפחתי", כך אומר ראש הממשלה בנימין נתניהו בהתייחסות ראשונה לתצהירים שהגישו עובדי משכנו לשעבר, שטענו ליחס בלתי הולם מצד רעייתו, ואף לבעיית שתייה ממנה היא סובלת לכאורה. "מנסים לעשות הכל כדי להפיל את השלטון בראשותי", טוען נתניהו

הזוג נתניהו, ארכיון (לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס היום (שני) לראשונה להאשמות העובדים לשעבר במשכנו, שבתצהירים שהציגו אתמול לבית המשפט חשפו טענות חמורות על התנהלותה הבעייתית לכאורה של רעייתו. "ההתנפלות התקשורתית עליה היא שפל נוסף ביחסם של גורמים מובילים בתקשורת הישראלית שאינם בוחלים באמצעים כדי לפגוע בי ובדרכי הפוליטית", טען נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד תקף ראש הממשלה כי "קמפיין 'רק לא ביבי' הפך לקמפיין 'רק לא שרה' - הכל כדי להכפיש, לקטרג, לתקוף, לעשות הכל כדי להפיל את שלטון הליכוד בראשותי ולסלול את דרכו של השמאל. אז הנה, אכתוב זאת כאן בצורה הברורה ביותר: מי שרוצה לתקוף את מדיניותי בצורה עניינית - מוזמן. עזבו את משפחתי".

בתצהירים שנחשפו אמש בבית המשפט, טענו העובדים לשעבר גיא אליהו ומני נפתלי כי הגברת נתניהו התעמרה בהם, לעיתים תחת השפעת אלכוהול. "מצבי הרוח המשתנים שהובילו לצעקות, עלבונות והתנהגות לא הולמת יצרו אווירה של פחד בקרב העובדים במעון שחששו להיות קורבנות בתקריות פעוטות שהובילו להתפרצויות זעם קשות, ובפרט לאחר שהגב' נתניהו שתתה כמויות גדולות של אלכוהול", נכתב שם.

גיא אליהו, ארכיון (חדשות 2)

"גברת נתניהו הייתה מבקשת שאביא לה אוכל, וכשהייתי חוזר אליה עם האוכל המבוקש, היא הייתה מאשימה אותי שאני גורם לה להשמין. באחד הימים הוזעקתי מביתי בחזרה למעון ראש הממשלה בשעה שלאחר חצות, וכל זאת כדי שאחמם צלחת מרק", טען אליהו בתצהירו. "משהגעתי ננזפתי על ידה שעליי לשוב למעון ראש הממשלה בכל שעה שבה היא רוצה לאכול".

לדברי העובדים, בכוונתם להמשיך עם התביעה ולא להגיע להסכם פשרה כפי שקרה במקרים קודמים. "אם זה תלוי במני ובי, אנחנו רוצים ללכת עד הסוף בסיפור הזה", הדגיש אתמול גיא אליהו בשיחה עם חדשות 2. במשפחת נתניהו לעומת זאת טוענים כי מדובר בסחטנות שנובעת בין היתר מהקרבה לבחירות.

בהודעה שפורסמה מטעם בני הזוג נתניהו נטען כי מדובר ב"גל ההכפשות ממוחזר ושקרי מצדם של עובדים לשעבר שאינו מקרי, הוא נועד לפגוע בראש הממשלה וברעייתו בתקופת הבחירות ולסחוט כספים מהמדינה שלא כדין".