הממשלה אישרה הארכת שעון הקיץ

לאחר שבחודש שעבר הודיע שר הפנים גדעון סער כי שעון הקיץ יימשך עד לסוף חודש אוקטובר כבר בשנה הנוכחית, אישרו היום השרים את הצעת החוק שיזם - שתעבור כעת לאישור הכנסת. אם תאושר, יהיו שלושה שבועות נוספים שבהם נהנה כולם משעת אור נוספת ביממה. סער אחרי האישור: "יותר אור לישראל ולאזרחיה"

הממשלה אישרה (הבוקר) את המלצת שר הפנים גדעון סער להאריך את שעון הקיץ הנהוג בישראל עד לסוף חודש אוקטובר - כבר השנה. כעת תועבר הצעת החוק להצבעה בכנסת ואם תאושר, תהיה תוספת של כשלושה שבועות לתקופה שבה יונהג שעון הקיץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר הפנים סער כתב בפייסבוק, מיד לאחר האישור, כי "לפני מספר דקות אישרה הממשלה את הצעתי לחוק שעון הקיץ החדש (עד סוף אוקטובר). מחר אביא את הצעת החוק לקריאה ראשונה בכנסת. יותר אור לישראל ולאזרחיה!".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על ההחלטה להארכת שעון הקיץ: "היא תוסיף שעה נוספת של אור יום עד סוף אוקטובר. זו בשורה לאזרחי ישראל - עכשיו יש לנו ארץ זבת חלב, גז ושמש".

הצעת המחליטים של השר סער נועדה לזרז את הליך החקיקה ולאפשר להשלימו במושב הנוכחי של הכנסת, כך ששעון הקיץ החדש יחול כבר בשנת 2013. על פי חוק שעון הקיץ החדש, שעון הקיץ יחול עד סוף חודש אוקטובר במקום עד תחילת אוקטובר - כפי שנהוג כיום. 

סער: יותר אור לאזרחים (חדשות 2)

"שעון הקיץ החדש יהיה טוב לדתיים"

עם פרסום המלצתו על הארכת שעון הקיץ, בחודש שעבר, התייחס סער לטענות כי הדבר עלול לפגוע בציבור הדתי. "יותר יהודים בעולם חיים עם שעון הקיץ ארוך מזה שהונהג עד כה בישראל", הסביר שר הפנים בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "לא מדובר בסוגייה הלכתית, ואפילו הרבנים הראשניים קבעו זאת. בנוסף, אורך הצום ביום הכיפורים המטריד את הנפשות הפועלות - נותר עדיין כשם שהיה - למשך יממה אחת. שעון הקיץ החדש יהיה טוב לדתיים, לחילוניים, טוב לכולנו".

לפני החלטתו הודיע השר סער על הקמתה של ועדה מיוחדת שתכליתה לבחון גיבוש הסדר חדש לכינון שעון הקיץ בישראל. "המטרה שבגינה מיניתי את הוועדה היא מאוד פשוטה - לקבוע מהו ההסדר הנכון ביותר והטוב ביותר עבור אזרחי ישראל בסוגיה שיש לה השלכה על איכות החיים ועל שעות הפנאי", אמר אז סער.