ח"כ גפני: "הפגיעה בחרדים - גרועה ממחבלים"

הזעם במפלגות החרדיות שנשארו מחוץ לממשלה צובר תאוצה עם השבעתה. "ההסכמים עם הבית היהודי ויש עתיד פוגעים בחרדים כמו שלא פוגעים במחבלים", אמר ח"כ גפני. "ההסכמים הם ה'ספר הלבן' נגד הציבור החרדי"

קבלת פנים קרבית: אחרי שחברי הכנסת של יהדות התורה נטשו את המליאה במהלך נאום נתניהו, הגדיל לעשות ח"כ משה גפני וקרע מעל הדוכן את ההסכמים הקואליציוניים. גפני תקף בחריפות את הסעיפים שמכוונים, לדבריו, לפגוע בציבור החרדי: "במחבלים לא פוגעים ככה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עברתי על ההסכם הקואליציוני ולא מצאתי הסכם כזה בעולם המערבי, בעולם הדמוקרטי", מחה ח"כ גפני, "שני שלישים לוקחים אוכלוסייה לא קטנה ופוגעים בה בסעיף אחר סעיף". אחר כך פנה לחברי הכנסת החדשים: "אתם לא מבינים בכלל בנושא של שוויון, לא מבינים בחוקי יסוד. אתם לא מבינים שאי אפשר לחוקק חוקים מהסוג הזה?"

ח"כ גפני נקב באחד הסעיפים כדוגמה: "אברך שלומד תורה אחרי כמה שנים יצטרך לשלם דמי ביטוח לאומי כאילו מרוויח כסף? מה תעשו אם יגיד מישהו שיש כאלו באוניברסיטה שלא משרתים בצבא?".

עוד ציין כי "אברכים שמגיעים ללמוד בארץ, כספם לא יסולא בפז. כל הכלכלנים יודעים את זה" והאשים: "לקחתם הסכם קואליציוני, גם יש עתיד וגם הבית היהודי, שמדבר על החרדים. הסכם שמדבר לפגוע בהם כמו שלא פוגעים במחבלים. הרי למחבל לא פוגעים בביטוח הלאומי".

בסיום נאומו הצהיר ח"כ גפני: "אנחנו מאמינים שבזכות לומדי התורה אנו קיימים מאז מעמד הר סיני. בלי זה לא היינו קיימים כעם. אנחנו פונים לקדוש ברוך הוא ואומרים ששני הסכמים הללו לא מייצגים את העם היהודי הם מייצגים קבוצת אינטריסנטים. לא מקבלים את ההסכמים האלה. נעשה באופוזיציה כמו שצריך".

לבסוף קרע את ההסכמים הקואליציונים מעל הבמה והסביר: "היו פעמים שהשגריר הרצוג קרע החלטה של האו"ם שהשוותה ציונות לגזענות. אני לא הולך כל כך רחוק, אבל אביו, הרב הרצוג, מול בית הכנסת ישורון לקח את הספר הלבן שהחרים את היהודים בעלייה לארץ וקרע אותו לגזרים. ואני את ההסכמים הללו, שהם הספר הלבן נגד הציבור החרדי, קורע לגזרים.ההסכמים הללו פוגעים בלומדי התורה, לא נקבל את זה וזה לא יבוצע".

"יהודי לא מגרש יהודי"

הדיון החגיגי במליאת הכנסת התנהל ברובו על מי מנוחות וללא קריאות ביניים, אך במהלך נאום ראש הממשלה נתניהו, שהציג את שרי הממשלה, התעוררה מחאה. כשקרא נתניהו בשמו של נפתלי בנט והציגו כשר התעשייה, המסחר והתעסוקה, קמו חברי יהדות התורה ועזבו את המליאה.

"נפתלי בנט כרת ברית הדרת חרדים יחד עם לפיד", נמסר בתגובה מיהדות התורה. "עיקר האש הייתה מכוונת לציונות הדתית שזעקה לא מכבר 'יהודי לא מגרש יהודי', ועכשיו נציגיה בגדו ביהודים החרדים שכאבו את כאבם".

ביהדות התורה הוסיפו כי ההסכם הקואליציוני פוגע "רובו ככולו בילדי החרדי, בתלמידי ישיבות ובמאות אלפי נצרכים". לדבריהם, "זעקת האימהות והילדים באו לידי ביטוי בנהמת לבם של נציגי יהדות התורה". חבר הכנסת ישראל אייכלר הוסיף: "זה עוול שלא יסולח להם ואנחנו נזכיר להם את זה".