סגן שר הביטחון הנכנס דנון: "הגיע לי להיות שר"

לאחר שקיווה לקבל תפקיד שר, ח"כ דני דנון התבשר הבוקר כי הוא יהיה סגן שר הביטחון הבא. "הסכמתי לתפקיד למרות שהגיע לי להיות שר", הוא ציין - אך הבהיר: "יש מספיק עבודה, אנחנו נרגשים". הוא יכהן כסגנו של שר הביטחון הבא משה (בוגי) יעלון. צפו בריאיון עמו

זמן קצר לאחר שקיבל את תפקיד סגן שר הביטחון, התייצב חבר הכנסת דני דנון (הליכוד) לריאיון בתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי, ואמר כי ציפה להיות שר בממשלה. למרות זאת הביע דנון סיפוק מהמינוי: "הסכמתי לתפקיד למרות שהגיע לי להיות שר בממשלה כי הוא משמעותי ואתרום בו רבות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדבריו, תם עידן אהוד ברק במשרד הביטחון. "יש אתגרים רבים, פגשתי את שר הביטחון ואשב איתו בהמשך - אנחנו בהחלט נרגשים. היה לנו כבר בעבר שר ביטחון אזרחי מצוין שהוכיח שלא צריך להיות רמטכ"ל. אני משלים את התמונה כמי שבא מהאזרחות ואעסוק בהכנה לצה"ל ובשוויון בנטל", ציין ח"כ דנון ששירת כקצין בגדנ"ע. הוא הדגיש כי יש מספיק עבודה במשרד הביטחון: "זה המשרד הגדול ביותר, ואני בא עם הרבה מרץ".

ח"כ דנון ועוד רבים מצעירי רשימת הליכוד, שהתברגו במקומות גבוהים בבחירות המקדימות במפלגה, הביעו אכזבה בימים האחרונים מכך שלא יקבל תפקיד שר. "אני אמרתי לראש הממשלה שחשוב לשלב את הצעירים. חייבים לבנות את דור העתיד של הליכוד", הוא הבהיר בהתייחסו לנושא. לדבריו, ראש הממשלה יעשה מאמץ במינויים: "אני מאמין שנראה עוד שינויים בקדנציה".

שר הביטחון הבא. יעלון (AP)

גמליאל או חוטובלי: הקרב על סגנית שרת המשפטים

"אני רואה בתפקיד חשיבות רבה ויכולת אמיתית לתרום רבות למען המדינה, ולכן נעניתי להצעתו", כתב דנון בעמוד הפייסבוק שלו. "אנו עומדים מול אתגרים ביטחוניים רבים, הן בגזרות רחוקות והן בקרובות. אני מתחייב למלא תפקיד זה במסירות ותוך שמירה על ערכי המחנה הלאומי. במידה ויתפנה מקום בממשלה, אין לי ספק שלאור דירוגי במקום החמישי בפריימריז אתמנה לתפקיד שר בממשלה ה-33 של מדינת ישראל".

דנון יכהן כסגנו של שר הביטחון הנכנס משה (בוגי) יעלון, שהתבשר היום על מינויו. עם פרסום ההודעה על המינוי בירך אותו נתניהו, ואמר כי "בתקופה כה מכרעת לביטחון מדינת ישראל, כשמסביבנו כל האזור סוער, חשוב שבתפקיד הזה יהיה אדם עתיר ניסיון כמו משה יעלון. בשמם של כל אזרחי המדינה, אני מאחל לו בהצלחה". יעלון, שידע עוד קודם שיקבל את התיק, מסר הודעה נרגשת: "ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע לי כי הוא החליט למנות אותי לשר הביטחון בממשלתו. קיבלתי את הבשורה בהתרגשות ומתוך תחושת שליחות. אני מבקש להודות לו על האמון שהעניק לי".

"תם עידן אהוד ברק בביטחון", ח"כ דנון (אריאל חרמוני)

במקביל, ראש הממשלה הודיע כי שר החינוך היוצא גדעון סער ימונה לשר הפנים בממשלה הבאה. כמו כן, הוחלט כי ח"כ דוד רותם יהיה ראש ועדת החוקה. התפקיד האחרון שעדיין לא הוכרע לגביו הוא סגנית שרת המשפטים, כשעל התפקיד מתמודדות ח"כ גילה גמליאל וח"כ ציפי חוטובלי. בעקבות התארכות הפגישה עם השר שלום, נדחו כל הפגישות שנקבעו לנתניהו בהמשך עם חברי סיעת הליכוד.

מרכיבים ממשלה - סיקור מלא:

יעלון מונה לביטחון, ארדן קיבל את התקשורת והעורף

פגישת נתניהו-שלום מתארכת: עדיין אין מינוי

גורמים בליכוד: "נתניהו השאיר לנו פירורים"

נתניהו לפרס: "הממשלה הזו תוכל להביא בשורה"

צפו: פחות שרים בממשלה, פחות שולחן