נתניהו ובנט נפגשו: פריצה במו"מ

ההתעקשות של לפיד על תיק החינוך תעלה לו בהליכה לאופוזיציה? רה"מ נתניהו נפגש לפנות בוקר עם בנט במטרה לשבור את הברית עם לפיד ולהכניס ברגע האחרון את החרדים. גורמים בליכוד שלחו אזהרה דומה ללפיד

האם ברית הברזל נסדקה? (רויטרס)

האם "ברית הברזל" בין בנט ללפיד נסדקה? ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד לפנות בוקר עם יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט לפגישה שהוגדרה כנקודת מפנה פורצת דרך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפגישה נערכה לאחר שלא הושגו הבנות בין נציגיו של לפיד לאנשי ראש הממשלה, בעיקר על רקע המחלוקת הקשה על תיק החינוך. כעת מסתמן כי המפגש עם בנט עשוי לסלול מחדש את האפשרות להקמת ממשלה בה יישבו יחדיו אנשי הציונות הדתית והמפלגות החרדיות - תסריט שעד כה נראה כבלתי אפשרי.

במקביל "זכה" היום לפיד לאזהרה מפורשת מפי גורמים בליכוד-ביתנו שהדגישו כי אם בשעות הקרובות לא תהיה פריצת דרך משמעותית במשא ומתן עם לפיד והוא לא יירד מהדרישות "המופרזות שלו" כלשונם, ראש הממשלה יתחיל בשיח בזק עם המפלגות החרדיות.

מי בחוץ ומי בפנים? לפיד וישי, ארכיון (AP, חדשות 2)

אמש, דיווחו בש"ס על פגישה שהתקיימה בין אלי ישי, אחד משלושת ראשי ש"ס, עם ראש הממשלה נתניהו בלשכתו, וציינו כי לא מדובר בפגישה הראשונה בין השניים ביממה החולפת. מלשכת ראש הממשלה לא נמסרה תגובה לידיעה. בש"ס עדיין מקווים שהמשבר יסלול את דרכם לממשלת נתניהו השלישית.

מערכת היחסים בין שתי המפלגות - ש"ס והבית היהודי מורכבת מתמיד. בחודשים האחרונים הדגיש בנט כי החרדים הם אחיו. הם לעומת זאת דאגו להבהיר כי הוא "פוגע בכבוד התורה", הגדירו אותו כאיש עם "הכיפה בגודל של חצי שקל", והאשימו אותו בכך שפתח חזית שנועדה לפגוע בעולם התורה.