נתניהו יבקש מפרס הארכה של שבועיים להרכבת הממשלה

המו"מ הקואליציוני עדיין תקוע, הברית בין לפיד לבנט איתנה וראש הממשלה צריך עוד זמן. נתניהו ביקש להיפגש במוצאי שבת עם הנשיא שמעון פרס בכדי לבקש ממנו הארכה של שבועיים למשימת הקמת הקואליציה

לאחר שלא הצליח להגיע להסכמות עם המפלגות השונות באשר להרכב הממשלה הבאה בראשותו, ביקש ראש הממשלה בנימין נתניהו להיפגש במוצאי שבת עם נשיא המדינה שמעון פרס כדי לבקש ממנו הארכה של שבועיים להקמת הקואליציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאור מה שנראה בשבועות האחרונים כמבוי סתום בהקמת ממשלת נתניהו השלישית, צפוי הנשיא פרס להעניק לראש הממשלה את הארכת הזמן המותרת לו על פי חוק לסיום התהליך.

במקביל, ממשיכים אנשי צוות המשא ומתן של הליכוד-ביתנו במגעים עם המפלגות השונות. מוקדם יותר היום נפגשו נציגיו של נתניהו עם אלו של בנט ודנו בעיקר בנושא הבוער ביותר במערכת הנוכחית - השוויון בנטל. אנשי הבית היהודי אף ביקשו הבהרות בנוגע לנושא המדיני, שבו ניתנה בשבוע שעבר ההובלה ליו"ר התנועה, ציפי לבני. הצוותים של שתי המפלגות צפויים להיפגש שוב הערב.

לדברי גורמים בבית היהודי, במידה ויגיעו עם אנשיו של ראש הממשלה נתניהו להסכמות בנוגע למתווה הגיוס הוא יהיה מקובל גם על מפלגת "יש עתיד" - דבר המעיד פעם נוספת על הברית החזקה בין שתי המפלגות, שנראית בשלב זה כבלתי ניתנת לפירוק. אותה ברית ואי ההצלחה בפירוקה היא ככל הנראה אחד הגורמים שהביאו להחלטתו של נתניהו לנצל את הזמן הנוסף להרכבת הממשלה.