בנט על האוסקר: "לא הזלתי דמעה"

כבר מתחילת המרוץ לאוסקר, יוצרי הסרטים התיעודיים "שומרי הסף" ו"חמש מצלמות שבורות" זכו להתעלמות מההנהגה הישראלית שלא בירכה אותם על ההישג. אבל כעת, אחרי שהטקס מאחוריהם, ישנם פוליטיקאים שיוצאים באופן מוצהר נגד הסרט. "לא הזלתי דמעה", כתב ח"כ נפתלי בנט בעמוד הפייסבוק שלו על ההפסד של הסרט "5 מצלמות שבורות"

העקיצות הפוליטיות על שני הסרטים התיעודיים מישראל לא איחרו להגיע הבוקר. לאחר ש"שומרי הסף" ו"חמש מצלמות שבורות" לא זכו בפרס הסרט התיעודי בטקס האוסקר, פורסמו היום שלל סטטוסים וציוצים שהביעו שביעות רצון על ההפסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הסרט הישראלי, האנטי ישראלי, 'חמש מצלמות שבורות' לא זכה באוסקר", כתב יושב ראש מפלגת הבית היהודי ח"כ נפתלי בנט והוסיף: "לא הזלתי דמעה". הסטטוס שפירסם בעמוד הפייסבוק שלו זכה לאלפי לייקים תוך דקות.

גם ח"כ לשעבר כרמל שאמה-הכהן מהליכוד כתב סטטוס דומה. "כשראיתי באמצע הלילה את הכותרת: 'אין אוסקר ישראלי', שמחתי כאילו גרפנו את כל הפסלונים". בתוך חצי שעה גרף הסטטוס מאות לייקים.

לעומת בנט ושאמה הכהן, רעיית המשנה לראש הממשלה, ג'ודי ניר מוזס שלום, כיוונה את האש לכיוון הסרט "שומרי הסף" שהיה בעל סיכויים גבוהים יותר לזכות הלילה בלוס אנג'לס. "מעולה להתעורר ולקרוא שגם חברי האקדמיה בדעתי. מקווה שהאחראים על עזרה תקציבית, מכספי משלם המיסים, לסרטים שרוצים לקבור אותנו, ישלמו בכיסאם".

מצייצת. ג'ודי שלום ניר מוזס (טוויטר)

אשתו של השר סילבן שלום לא הסתפקה בציוץ המפורט הזה, והוסיפה: "ראשי השב"כ לשעבר או שהם פוליטיקאים עלובים שלא העזו לפתוח את הפה בזמן אמת, או שבפוזת הפרשנים מבינים שאפשר ללרלר כי המצלמה והנייר סובלים הכל".