ההכרעה בתיק ליברמן - עד הבחירות

היועץ המשפטי לממשלה צריך להחליט אם לסגור את התיק נגד שר החוץ ויו"ר ישראל ביתנו, או להגיש כתב אישום, ואם כן - באיזה סעיפים. גם וינשטיין וגם פרקליט המדינה לדור רואים את התיק עין בעין וסבורים שהוא מורכב בעייתי וגבולי

ליברמן מחכה להכרעת היועץ המשפטי לממשלה (רויטרס)

אחרי ההחלטה להקדים את הבחירות לכנסת ה-19, שוב עולה שאלת ההכרעה בתיק נגד שר החוץ ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, החשוד בעבירות של מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה והלבנת הון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין התחייב להכריע האם להגיש כתב אישום נגד ליברמן ובאיזה סעיפים עד לתחילת ספטמבר, אז היו צריכות להתקיים הבחירות. אלא שבעקבות ההסכם בין נתניהו ומופז על הצטרפות קדימה לממשלה, בוטלו הבחירות ועכשיו יש מועד חדש - ינואר. היועץ המשפטי יקבל את ההחלטה עוד לפני הבחירות לכנסת.

גם וינשטיין וגם פרקליט המדינה משה לדור רואים את התיק עין בעין, כתיק מורכב בעייתי גבולי. גם פרקליט בכיר חיצוני, עו"ד יוסי קורצברג, שמונה לבחון את התיק ולראות מה סיכויי ההרשעה חושב שהתיק גבולי, כלומר יש סיכוי להרשעה אבל הסיכויים האלה לא גבוהים לא חד משמעיים.

עכשיו ההחלטה היא של וינשטיין ורק שלו. הוא יצטרך להחליט אם לסגור את התיק או להגיש כתב אישום ובאיזה סעיפים. ואם מדובר בכתב אישום זה יהיה כתב אישום מצומצם מאוד. וינשטיין מקווה להחליט בתוך כמה שבועות.