השר עוזי לנדאו פורש מהפוליטיקה

שר התיירות מישראל ביתנו החליט שלא להתמודד בבחירות הקרובות. לנדאו כיהן כח"כ בליכוד מאז 1984. ב-2008 הצטרף לליברמן. "הגיע הזמן להמשיך הלאה", אמר עם פרישתו

פורש. עוזי לנדאו (חדשות 2)

שר התיירות וחבר הכנסת ד"ר עוזי לנדאו (ישראל ביתנו) הודיע אחר הצהריים (ראשון) על פרישתו מהחיים הפוליטיים ועל כך שלא יתמודד בבחירות לכנסת הבאה. את ההודעה מסר לחבריו בישיבת הסיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במשך כ-31 שנות פעילותי הציבורית כיהנתי בתפקידים מרכזיים בכנסת ובממשלה, מתוכן - בשש האחרונות - בישראל ביתנו", אמר לנדאו. "בתקופה זו לקחתי חלק בדיונים, ביוזמות ובהחלטות חשובות ביותר לדרכה של המדינה. אני רואה עצמי ממשיך לפעול ולתרום, אך מבחינתי הגיע הזמן להמשיך הלאה מחוץ למערכת הפרלמנטרית".

יו״ר ישראל ביתנו ושר החוץ אביגדור ליברמן אמר בתגובה על פרישתו של לנדאו כי האחרון "היה חבר ושר בכיר מטעם ישראל ביתנו ב-6 השנים האחרונות והיו לי הזכות והכבוד לעבוד עימו. לנדאו הוא התגלמות ההדר הבית"רי ותרם במשך שנים ארוכות למדינת ישראל בפעילות ציבורית ענפה ומגוונת ובשנים האחרונות תרם לה בשבתו בממשלה כשר מטעם ישראל ביתנו. אנו נמשיך להיעזר בו, בעצותיו ובניסיונו הרב גם בעתיד והוא ימשיך ללוות את ישראל ביתנו גם במערכת הבחירות הקרובה. אני מלווה אותו בדרכו החדשה בברכת תל-חי".

את דרכו הפוליטית החל לנדאו (71) ב-1984, עת נבחר לראשונה לכנסת ברשימת הליכוד. בכנסת ה-12 כיהן כיושב-ראש ועדת המשנה לתקציב הביטחון, בכנסת ה-14 כיושב-ראש ועדת החוץ והביטחון ולאחר מכן כיושב-ראש הוועדה לביקורת המדינה.

ב-2001 מונה על ידי אריאל שרון לתפקיד השר לביטחון פנים ולאחר מכן, ב-2003, תפקד כשר ללא תיק. ב-2004 פוטר על ידי אריאל שרון לאחר לאחר שהצביע נגד תכנית ההתנתקות והיה אחד מ"מורדי הליכוד".

בשנת 2008 עזב לנדאו את הליכוד והיה מספר 2 בישראל ביתנו. במרס 2009 מונה לשר האנרגיה והמים. לנדאו שימש בעבר כמנכ"ל משרד התחבורה, כחבר דירקטוריון באל על, רשות הנמלים ורשות שדות התעופה והיה מרצה בטכניון.