מופז במתקפה על המורדים בקדימה: "מי שרוצה להצטרף למושחתים - שילך"

יו"ר קדימה פנה לוועדת הכנסת בבקשה להדיח את ארבעת חברי הכנסת המאיימים בפילוג וחבירה לליכוד. "כל מי שניהל מו"מ עם נתניהו - היה חלק מהחרפה", אמר בתדרוך עיתונאים שכינס. "מי שלא רוצה להישאר בקדימה – קדימה לא צריכה אותו. אף אחד אל יהלך עליי אימים"

יו"ר קדימה במתקפה חריפה על המורדים: שאול מופז כינס בצהריים תדרוך עיתונאים קצר בו הגיב להחלטתם של חמישה מחברי מפלגתו לפרוש ולהצטרף לליכוד. את תדרוך העיתונאים העברנו בשידור חי באתר האינטרנט של חדשות 2.

בנוסף פנה מופז במכתב לוועדת הכנסת ודרש לסלק את חברי הכנסת אבי דואן, יוליה שמאלוב ברקוביץ', אריה ביבי ועתניאל שנלר. אם זה יקרה, החוק לא יתיר להם להתמודד בבחירות הבאות. במידה והארבעה יתפטרו מהכנסת, הם יוכלו להתמודד וקדימה תוכל למנות במקומם חברי כנסת חדשים כבר במושב הנוכחי.

מוקדם יותר כינס מופז מסיבת עיתונאים מיוחדת. "כל מי שניהל מו"מ עם נתניהו והיה מוכן להיות חלק בכך, היה חלק מהחרפה", פתח מופז את דבריו במתקפה על ראש הממשלה והמעוניינים בפילוג בתוך מפלגתו. "זה היה משא ומתן לצורך שוחד פוליטי, שפוגע בילדות ובילדים שלנו. מי שרוצה ללכת ולהצטרף למשתמטים - שילך. מי שרוצה להכשיר את חרפת ההשתמטות בדמות חוק טל 2 - שילך עכשיו. אין לו מקום בקדימה ואין לנו רצון שיישאר".

"מי שלא רוצה להישאר בקדימה - קדימה לא צריכה אותו", המשיך מופז במתקפה. "לא ניתן לממשלה להעביר חוק טל 2. לא נאפשר לראש הממשלה להכשיר את חרפת ההשתמטות בעזרת שוחד פוליטי, קדימה לא תצא להרפתקאות שיסכנו את עתיד ילדינו. לא נעמוד מנגד מול אטימות הלב, מול המצוקה של הכאב החברתי. נמשיך לפעול נגד השחיתות השלטונית. לקדימה יש דרך, לקדימה יש אג'נדה, ומי שלא חלק מדרך זאת - יכול ללכת. אף אחד אל יהלך עליי אימים. קדימה תמשיך לשרת את השירות מהאופוזיציה בראש מורם ותהווה חלופה ערכית לממשלה הרעה של נתניהו".

המורדים ביקשו לפרוש - 2 חזרו בהם

בליכוד מיהרו להגיב ואמרו:"מופז הפך ליו"ר של רבע סיעה. גם אלה שישבו לידו לא מאמינים לסיסמאות שלו. כמו שלא האמינו לו כשהכריז ש'בית לא עוזבים', כך לא מאמינים לו כשהוא מדבר על השיוויון בנטל. כולם זוכרים את מה שמופז אולי שכח , שהוא זה שאישר את חוק טל כשהצביע בהתלהבות בממשלה בעדו ב-2007". 

הבוקר, בזמן שחברי הכנסת שמבקשים להתפצל מהסיעה מחפשים ח"כ שביעי כדי להוציא את הפילוג אל הפועל, הודיע ח"כ יעקב אדרי כי הוא חוזר בו מהחלטתו לפרוש. כעת ישנם רק חמישה פורשים: עתניאל שנלר, אריה ביבי, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', אבי דואן ונינו אבסדזה, שהודיע כי בכוונתה לפרוש אך לא להצטרף לליכוד.

בעקבות הפרסומים בתקשורת, הבהירה הבוקר ח"כ נינו אבסדזה: "לא אהיה שותפה למהלך שיחזק את נתניהו, ויאפשר לו להעביר חוק טל ריק מתוכן ותקציב אכזרי. אין ספק שקדימה סיימה את תפקידה, אבל אם אעשה מהלך פוליטי הוא יהיה אך ורק על רקע אידיאולוגי, ללא כל תמורה ולא כחלק מקומבינה".

אמש הודיעו חברי הכנסת על רצונם לעזוב את המפלגה ולהצטרף לליכוד. ראש הממשלה בנימין נתניהו ניהל בימים האחרונים מגעים עם מספר מהפורשים ודן עימם בתיקים אותם הם צפויים לקבל.

חברותו של מתן וילנאי תאושר?

הלילה הגיב בחריפות יו"ר קדימה שאול מופז לכוונתם של מספר חברי כנסת ממפלגתו להתפלג מהסיעה ולהצטרף לליכוד. "קדימה יוצאת לדרך חדשה, בלי מטען עודף ובלי אופורטוניזם. היום חוסלה ממשלת נתניהו", אמר מופז בדברים שפורסמו בקול ישראל. "אלה ימי פומפיי האחרונים, ימים של שוחד פוליטי שישראל לא ידעה כמותם", הוסיף מופז.

בעקבות הפילוג, צפוי ח"כ אבי דואן - מי שהיה עד כה ראש המטה האישי של מופז, לקבל את תפקיד סגן שר הרווחה. ח"כ אריה ביבי ישמש סגן השר לביטחון הפנים ואילו ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ' תיכנס לתפקיד סגנית שר התקשורת. הנגבי צפוי להתמנות לתפקיד השר להגנת העורף, ולמלא את מקומו של מתן וילנאי - אם חזרתו לליכוד לא תיפסל בשל הסעיף בחוקת הליכוד שאוסר על חברות של אדם שהורשע בעבירה שיש בה קלון.

על פי הסעיף המדובר, "יחדל להיות חבר התנועה מי שהורשע על ידי בית המשפט בפסק דין סופי בעבירה שיש עמה קלון". הנגבי הורשע בעבירת שבועת שקר ולפיכך הוטל עליו קלון. הדיונים בנושא יוכרעו, ככל הנראה, בדיוני מנהלת הליכוד ובית הדין הפנימי של המפלגה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת