נתניהו גייס את נתן אשל לפתרון המשבר עם קדימה

ראש הממשלה שלח את ראש לשכתו לשעבר לדון עם ח"כ יוחנן פלסנר באפשרות לקבל את מתווה הדוח לשוויון בנטל, אם זה יסכים לכך שיבוצעו בו שינויים - לפי שעה לא ברור מהם וכן היקפם

יום לפני פרסום דוח פלסנר, שפיזור הוועדה שהייתה אחראית על גיבושו הצית את הסערה בקואליציה, מתברר כי למרות הניסיונות לשדר "עסקים כרגיל" - גורם תרחיש שבו תפרוש קדימה מהממשלה לא מעט דאגה לראש הממשלה בנימין נתניהו.

לכתבת חדשות 2 רינה מצליח נודע הערב כי אנשיו של נתניהו עשו שימוש ב"נשק יום הדין" - וגייסו את ראש לשכתו לשעבר, נתן אשל, לנסות ולהביא לפשרה עם פלסנר עצמו שתוכל למנוע את המשבר. אשל נחשב לאחראי על ה"משימות המיוחדות" מטעם ראש הממשלה, וכבר שוחח עם פלסנר בניסיון לגבש עמו הסכמה.

הוא מסר לו בשמו של נתניהו כי זה יהיה נכון לאמץ את מתווה מסקנות הוועדה - תוך ביצוע שינויים בהן. עם זאת, לא ברור מהם אותם השינויים ומה ההיקף שבו הם יבוצעו.

יחימוביץ' תעלה שוב את ההצעה לפיזור הכנסת

על רקע ההתפתחויות, הודיעה הערב יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' בעמוד הפייסבוק שלה על כוונתה להביא להצבעה מחודשת את החוק לפיזור הכנסת והקדמת הבחירות. יחימוביץ' הגישה את הצעת החוק לפני מספר חודשים, אך הסירה אותה לאחר הצטרפותה של קדימה לממשלה.

"אני קוראת לנתניהו להפסיק את המהומה הנלעגת בקואליציה, להצטרף ליוזמת העבודה וללכת לבחירות", כתבה יחימוביץ' - שהוסיפה: "הבחירות היו אמורות להתקיים בחודש ספטמבר הקרוב והן נמנעו רק בגלל התרגיל הציני ההישרדותי של הליכוד וקדימה שחברו לקואליציית ענק חסרת תועלת, שלא מסוגלת לייצר הסכמה סבירה אפילו סביב חוק טל".

יחימוביץ' הוסיפה כי "הדבר הנכון ביותר, היא הכרעה בקלפי בין הליכוד בראשות נתניהו ובין העבודה בראשותי. על הפרק עומדות סוגיות כלכליות, חברתיות, אזרחיות ומדיניות, ומגיע לציבור שהן יוכרעו לא בדילים ובקומבינות, אלא על בסיס ערכי".

רמון: "המיעוט שולט על הרוב"

השר לשעבר חיים רמון, שבעבר נמנה גם עם בכירי קדימה, הכריז על צאתו לדרך פוליטית חדשה - לנוכח חבירת מופז לממשלת האחדות של נתניהו וסוגיית גיוס החרדים והשוויון בנטל. בריאיון מיוחד שהעניק הערב לתכנית "שש" עם עודד בן-עמי הוא שטח את משנתו וקרא להקים תנועה חדשה שתוכל ליישם את הייעדים שלשמם הוקמה קדימה.

"יש לי ביקורת עזה על ראש הממשלה ועל אלה שהוא מוליך שולל. כל מי שחשב שנתניהו ממש רוצה לעשות הסדר שלום וממש רוצה לגייס בחורי ישיבות - טעה. הוא לא רוצה אף אחד מהדברים האלה, כי הברית שלו נחתמה עם המתנחלים והחרדים. זה יוצר שלטון 'מיעוקרטיה' - המיעוט שולט על הרוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת