הנרי קיסנג'ר: "מרגלים אחרים כבר שוחררו"

בריאיון מיוחד לתכנית "פגוש את העיתונות" עם דנה ויס מביע הדיפלומט האמריקני הנצחי הנרי קיסנג'ר תמיכה בשחרור המרגל הישראלי-אמריקני ג'ונתן פולארד. "הוא נשא עונש השווה באורכו לזה של מרגלים אמריקנים ששוחררו", הצהיר קיסינג'ר שאף פנה לנשיא אובמה בעניין

הנרי קיסינג'ר, שכיהן בתפקידי מפתח ולקח חלק מרכזי בקביעת מדיניות החוץ של המעצמה הגדולה והחשובה בעולם במשך עשרות שנים, הגיע השבוע לביקור חגיגי בישראל. בריאיון מיוחד לתכנית "פגוש את העיתונות" עם דנה ויס הוא מביע תמיכה בשחרורו של המרגל הישראלי אמריקני ג'ונתן פולארד.

קיסינג'ר הגיע לישראל על מנת להשתתף בכנס "ועידת הנשיא לשנת 2012", במסגרתו קיבל את עיטור מיוחד מנשיא המדינה שמעון פרס על פועלו למען מדינת ישראל. "זה נגע מאוד ללבי, התרגשתי מאוד מהמחווה", אמר קיסינג'ר על האירוע בבית הנשיא.

במהלך השנים האחרונות עמד קיסינג'ר בראש קמפיין לשחרור המרגל הישראלי-אמריקני ג'ונתן פולארד. במסגרתו אף שלח לנשיא אובמה מכתב בו הפציר בו לחנון את פולארד. "פולארד ביצע עבירת בגידה ואין לזה צידוק במערכת האמריקנית. כתבתי את המכתב כי אני סבור שהוא נשא עונש השווה באורכו לזה של מרגלים אמריקנים ששוחררו", הצהיר קיסינג'ר.

"ישראל וארה"ב מסכימות שלא תהיה תכנית גרעין צבאית באירן"

בנושא הגרעין האירני נזהר הדיפלומט המנוסה בדבריו, אך הדגיש כי מדינתו לא תקבל אירן בעלת יכולות גרעין צבאיות. "שתי המדינות מסכימות שיש צורך לוודא שלא תהיה תכנית גרעין צבאית אירנית, באיזו שיטה להשתמש - זאת השאלה המשנית", הסביר קיסינג'ר.

קיסינג'ר התייחס גם לתהליך השלום בין ישראל והפלסטינים וטען כי ייתכן שדווקא התמורות במזרח התיכון יביאו את הצדדים לשולחן המשא ומתן. "אני חושב שכל כך הרבה דברים קורים כעת באזור, לא כולם חיוביים, אבל קורים דברים נזילים שייתכן שבסוף התהליך יהיה אפשר לגבש יוזמת שלום", טען הדיפלומט האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת