6 עצורים בהפגנה נגד האחדות; לבני: "יש פוליטיקה אחרת"

בין מאות המפגינים שהגיעו הערב למחות על הובלת קדימה לממשלת נתניהו הייתה גם מי שעד לאחרונה כיהנה בתפקיד יו"ר התנועה. ציפי לבני לא חסכה בביקורת על מחליפה בתפקיד וייחלה ל"פוליטיקה של ערכים - לא של שורדים". 6 נעצרו, בהם שני עיתונאים

הבשורה על הצטרפותה של קדימה לממשלת נתניהו לא התקבלה באהדה בקרב כל מצביעי המפלגה שהייתה עד הבוקר תנועת האופוזיציה הראשית. כמה מאות מפגינים הגיעו הערב לכיכר הבימה שבתל אביב ומחו על המהלך שנקט מופז - בהם גם מי שרק עד לאחרונה הודחה על ידיו בקרב על ראשות קדימה - ציפי לבני.

ההפגנה הפכה לסוערת לאחר שהמשטרה טענה כי מדובר בהתקהלות בלתי חוקית וביקשה מהמפגינים להתפזר במהירות. הדבר הוביל לעימותים עם המשטרה, ששה מהמפגינים נעצרו, בהם גם שני עיתונאים. חלק מהמפגינים ניסו לחסום כבישים ולא נענו לבקשת השוטרים שהורו להם לשמור על הסדר.

האירוע נשא את הססמה "כל העם - אופוזיציה". משתתפיו יצאו מנקודת הכינוס בצעדה רגלית קצרה לעבר מטה הליכוד הסמוך שבמצודת זאב ומחו ממשלת האחדות החדשה וחבירת מופז לנתניהו.

לבני עצמה, שכבר בשעות הבוקר ביקרה בחריפות את ההתפתחויות הפוליטיות, אמרה בפנייה למוחים: "מגיעה להם פוליטיקה של עקרונות ולא של כיסאות, של ערכים - ולא של שורדים. מגיע להם ולילדים שלנו הרבה יותר ממה שראינו הבוקר".

פרט ללבני הגיעו לעצרת המחאה גם ח"כ דב חנין מחד"ש ועמיתו ממרצ, ניצן הורוביץ, שהוצא בצהריים מהחדר שבו ערכו נתניהו ומופז את מסיבת העיתונאים לרגל כינון ממשלת האחדות - אחרי שהטיח בהם כי המהלך הוא "שחיתות לשמה".

רעידת אדמה פוליטית - סיקור מיוחד:

נתן אשל על הסכם האחדות: "זה לא תרגיל - ולא מסריח"

דגן: אופטימי לגבי הצלחת ממשלת האחדות

יאיר לפיד: המטרה התרחקה וגדלה בהרבה

במפלגות החרדיות לא מתרשמים: מי שירצה ללמוד תורה - יוכל"

מאחורי הקלעים של תרגיל ביבי-מופז

מפץ פוליטי: אין בחירות, יש ממשלה עם קדימה

"לבני אמרה על מופז: "זה גועל נפש"

זוכרים? מופז: "ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו הוא שקרן"

סערה במערכת הפוליטית: "האמא של התרגילים המסריחים"

רינה מצליח בפרשנות: "מופז משכן את עתידו הפוליטי"

דני דנון - הח"כ היחיד מהליכוד שמתנגד להסכם

ההסכם המלא: קדימה מצטרפת לממשלה 

חברי קדימה מנסים לתרץ: "יש יתרונות באיחוד הכוחות"  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת