כחלון: "לא יוצא בהצהרות לפני פיזור הכנסת"

למרות האווירה הפוליטית הסוערת בצל מה שמסתמן כהקדמת הבחירות לכנסת, מסרב השר לשעבר משה כחלון לצאת בהכרזות על התמודדות ברשימה עצמאית ואומר כי העיתוי מוקדם מדי. "לא יודע אם יהיו בחירות" אמר באירוע בתל אביב

בכיר הליכוד הפורש, השר לשעבר משה כחלון, מתייחס היום לסערה הפוליטית סביב מה שמסתמן כהקדמת הבחירות לכנסת ואומר כי הוא אינו מתכוון להשתתף בריטואל הפוליטי טרם אישור חוק פיזור הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כחלון, שנחשב בעיני רבים לאחת ההבטחות בבחירות הקרובות, מצנן היום את הדיווחים סביב הקדמת הבחירות ואומר כי לפי שעה דבר אינו ודאי. "אני לא יודע אם יהיו בחירות", אמר כחלון באירוע של התאחדות התעשיינים. "מהניסיון שלי כשר בממשלה אני יכול לספר שבספטמבר 2012, העברנו בקריאה ראשונה חוק לפיזור הכנסת, התקשרו אליי באחת וחצי בלילה ואמרו לי 'סגרנו עם מופז. יש ממשלה אחרת'".

בתגובה לקריאות מצד הציבור להכריז על מועמדותו, הסביר כחלון כי הוא אינו מתכוון לצאת בהצהרות לפני שהכנסת אישרה את החוק לפיזורה. "עד שלא נראה את חוק פיזור הכנסת עובר בשלוש קריאות, אני והמסגרת והצוות שלי נתייחס לזה כאילו שכרגע אין בחירות", אמר כחלון. "אנחנו במתכונת הרגילה, במסלול הרגיל של הכנת התשתיות ואג'נדה לקראת הכרזת הבחירות".

חרף האיפוק שהוא מפגין, משלים כחלון בימים אלו את מלאכת גיבוש הרשימה בראשותו, במסגרתה אף נפגש באחרונה עם הפרקליט הנודע עו"ד ציון אמיר. לפני מבצע "צוק איתן", נפגש כחלון גם עם מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, רוני גמזו, ועם הפרופסור מנואל טרכטנברג אשר עמד בראש הוועדה לדיון במסקנות המחאה החברתית של קיץ 2011.