יו"ר האופוזיציה לבני: "יש שתי מדינות שונות בישראל"

חברת הכנסת ויושבת ראש האופוזיציה ציפי לבני טוענת כי בישראל שתי מדינות שאחת מהם היא מדינת הלכה מסוגרת ומבודדת. בדבירה בכנס הרצליה היא הדגישה כי המאבק בישראל הוא לא רק על קיומה הפיזי אלא גם על הערכים. לבני: זו לא המדינה שהורי נלחמו על הקמתה ולא המדינה שאני חולמת לילדיי

יושבת ראש האופוזיציה ציפי לבני דיברה בכנס הרצליה, התייחסה לוויכוח שמתנהל היום בישראל והביעה חשש כי המיעוט בישראל יכפה את רצונו על הרוב הציוני. "בישראל לא מתקיים היום הוויכוח האמיתי - הקבוצה שמבינה שמדינת ישראל היא יהודית לאומית ולא חרדית הולכת ונעלמת", הדגישה לבני.

יושבת הראש אמרה כי "הוויכוח שלי הוא לא עם אלה שנמצאים בצד השני של המפה אלא עם אלה שיש להם את ההבנה ונמנעים מההחלטה בשל חשש שכולו פוליטי. יש בישראל שני חזונות שונים לחלוטין - שתי מדינות שונות לגמרי".

לבני ציינה כי "יש מדינת הלכה, מסוגרת, מבודדת, מדינה שבה נשים יושבות במקרה הטוב בירכתי האוטובוס, מדינה שחלק משרתים בה וחלק לא, חלק עובדים והשאר לא, מדינה שחלק משלם בה מיסים והשאר לא. מדינה שבה הסמכות היא הרב ולא בית המשפט - זו לא המדינה שהורי נלחמו על הקמתה ולא המדינה שאני חולמת לילדיי.

עוד הוסיפה כי "המאבק של ישראל הוא לא רק על קיומה הפיזי - הוא צריך להיות גם מאבק על הערכים שלנו כאן בבית פנימה. אין טעם במאבק פיזי אם אנחנו מאבדים את חוט השדרה הערכי שלנו". לבני סיכמה ואמרה כי "המאבק הוא לא על האידיאולוגיה אלא על הדרישה שלנו ליישם את השקפת העולם של הרוב הציוני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת